Oglądaj i czytaj prawdziwych patriotów...

Wszystkie moje teksty osobiste publikuję co dzień na Facebook - zapraszam. Wiesiu
 


CHIP


Dziennik internautów

 

 

     

Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

Zdrowie  O2.PL  •   BGŻ  •   Areo2  •   NC+  •   Ukryte terapie na Facebook-u....

 

Wiesiu Matuch, moje przemyślenia od serca, poprzez kosmos, do Nieba.   Wyświetlane losowo kliknij tu

Me milczenie, to rój pieszczot ręką łagodnie prowadzony, śmiało w zaświaty, po Komnatach pięknych, nim lica Twe różowe... Me zranione serce tęskni i płacze... Krew płynie żwawo... Nie wiem co robię, na myśl o Tobie, Boże. Miłości kresu wyrazić niezdolnym. Jeno płakać rzewnie ostało mi dane, bo ucałować Twych dłoni, jeszcze zakazano...

 

Dziecko korzysta z wszystkich swoich zmysłów w całości, i pozostaje niewinne. Dorosły, gdy to zrobi, zaraz oburzenie, krytyka, zgorszenie i nienawiść. Sztuczny grzech, wywołany sztuczną moralnością. Pięć zmysłów ciała, oznaczają pięć ośrodków przyjemności w tym świecie. A pięć ran Jezusa, symbolizują by nad nimi jedynie panować. Ale nie chodzi o to, by je zniszczyć, gdyż skończyło by się to śmiercią. Dlaczego musimy nad sobą panować? Chyba jesteśmy od pewnego czasu, niedoskonali. Kiedy wyszliśmy z Nieba, zaczęły się problemy. Z czasem coraz większe. Ponieważ dusza zarysowała się w tym świcie - potrafi być egoistyczna. A zmysły przejęły tę skazę i mogą komuś zrobić z tego powodu krzywdę. Stąd tak ważne wyczucie i opanowanie siebie. Zmysły z samej natury są cudowne, romantyczne i szalone w twórczości, jak dusza. A ze względu na usterkę duszy - trzeba uważać, by nie przeholować.

 

Nie daj się omamić duchowością ostrą, ascetyczną, radykalną, skomplikowaną dla umysłu, psyche i ciała, opartą na wiedzy wyssanej z palca różnych książek, napisanych pod dyktando ego - to będzie twój prawdziwy sukces duszy i ciała. Gdyż to nie jest duchowość, a fikcja pewnej ideologii lewackiej, ateistycznej. To anioł podszyty tymczasowym, sekundowym pięknem, bez trwałości bytu. Bez wrażeń, alkoholu, narkotyków, emocji finansjery, oszustw przez prawo oraz iluminację wiedzy i sztuki - nie dajemy rady w tym świecie. Tym właśnie zastępujemy sobie oryginalny byt, który jest samą rozkoszą na zasadzie pragnień i chcenia. Rozkosz a rozkosz to różnica. W fizyce rozkosz jest deptana, w Niebie uwielbiana. Ponieważ Niebo maż też w sobie, spróbuj się do tej twierdzy dostać. Zyskasz na tym wiele przyjemności, o które przecież cały czas ci chodzi, podobnie jak Bogu. Gdy zdobędziesz te twierdzę, twoje zmysły ciała wyostrzą się na maksa, jeszcze bardziej będziesz mógł z nich korzystać dla Nieba.

 

 

Jeśli jest ktoś prawdziwym Patriotą, Polakiem, powinien wesprzeć Radio Maryja i TV – Trwam. Dla dobra Polski i spokoju, należy to robić. Można jeszcze nie rozumieć dlaczego tak należy. Jeśli ma ktoś wątpliwości, to niech mi zaufa. Polska i Radio Maryja, jest bardzo zagrożona. Trzeba wspierać ponadczasowe dzieła, one uchronią nas od czegoś niedobrego, które się powoli skrada. Największym świętem w Polsce jest i będzie Sanktuarium na jasnej Górze (byłem u Maryi Jasnogórskiej w młodości jeden jedyny raz). Czarna Madonna jest naszą obroną przed lewactwem, które niszczy świat wrażliwych i duchowych aniołów - dziś ludzi. W linku poniżej są konta na które można wpłacać wolne złotówki, jeśli takie ktoś posiada. Radio Maryja utrzymuje się wyłącznie z datków ludzi, katolików. To Radio bardzo pomaga umierającym w hospicjach i szpitalach. Nie mam nikogo znajomego w RM i nigdy nie byłem na ich pielgrzymkach, ale wiem, co jest słuszne dla Polski, zwłaszcza teraz. Jeśli chcesz pomóc aniołom na tej planecie, pomóc Bogu w zbawianiu dusz, wpłać przysłowiową złotówkę na to dzieło. W wieczności Aniołowie oddadzą Ci ten dar zwielokrotniony. Często słucham RM. Uwielbiam słuchać Ojca Rydzyka, to najcieplejszy głos w Polsce. Słucham też Radio Rodzina, Radio Pogoda – RP już nie stricte katolickie, słucham zwłaszcza kiedy jestem za kierownicą. To są nasze filary polskości. Bez nich będzie ciężko nam odzyskać narodowość i suwerenność. Osobiście płacę „wdowi grosz” na Radio Maryja. Radio Maryja można słychać na całym świecie również przez internet. Wiesiu

 

Konto do wpłat:

PKO BP S.A. II/O Toruń

Nr konta:

69 1020 5011 0000 9602 0012 9130

Z dopiskiem:

Dar na cele kultu religijnego


link do innych kont Radio Maryja, w tym dla zagranicznej waluty:

http://www.radiomaryja.pl/konta/

 

 

 


 

  


Nagrania VIDEO..INTERNETOWY KABARET

 

 
Nagrania VIDEO...   

Stanisław Michalkiewicz
 


 

Zapewne nie wszyscy to wiedzą, że w Polsce będzie powrót Króla. I już dziś mówię: najlepszym wzorem dla takiego urzędu w Państwie, powinien być Święty Kazimierz Królewicz (1458-84), drugi syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki. To najważniejsza wiadomość, którą teraz chciałem przekazać, a znam ją już 30 lat. Te czasy powoli nadchodzą. Ale przed nami wiele jeszcze upokorzeń, oszczerstw i cierpień. Lecz potem same sukcesy. Polska stanie się wzorem dobrych praw, mądrej konstytucji, wolności, demokracji, rycerskości i szlachetności. Będziemy pomagać osiągnąć to, również innym narodom.
Wiesław Matuch 14.12.2015r.
 

 

 

POCZET KRÓLÓW LECHII, czyli Kościół w Polsce od 1050 lat ukrywa przed Polakami, że jesteśmy starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie…

 

`

Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 29 czerwca

1941 - Zmarł Ignacy Jan Paderewski. 1651 - Bitwa pod Beresteczkiem. 1898 - Urodził się Zenon Kosidowski, pisarz, powstaniec wielkopolski. 1900 - Urodził się Antoine de Saint-Exupery, autor "Małego Księcia". 1929 - Alexander Fleming ogłosił odkrycie penicyliny. 1967 - Zmarła Jayne Mansfield, aktorka amerykańska.

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami
  Różne modlitwy katolika

Czwartek, 29 czerwca, 2017 roku.
Do końca roku zostało 186 dni.
Imieniny obchodzą:

Piotra Pawła Emmy Iwety. Św. Piotr, Apostoł (+ 67). Syn rybaka Jony z Betsaidy Galilejskiej. Nosił imię Szymon. Mieszkał w Kafarnaum. Chrystus powołał go wraz z jego bratem, Andrzejem, na swojego ucznia. W ewangelicznej relacji o ustanowieniu grona Dwunastu otrzymał od Jezusa nowe imię - Piotr. Św. Paweł, Apostoł (+67). Apostoł Narodów. Autor 13 listów do gmin chrześcijańskich, włączonych do ksiąg Nowego Testamentu. Książę mistyków. Szaweł urodził się w Tarsie około 5-10 roku po Chrystusie. Pochodził z żydowskiej rodziny silnie przywiązanej do tradycji. Byli niewolnikami, którzy zostali wyzwoleni. Szaweł odziedziczył po nich obywatelstwo rzymskie. Uczył się rzemiosła - tkania płótna namiotowego. Później przybył do Jerozolimy, aby studiować Torę. Być może był uczniem Gamaliela. Gorliwość w strzeżeniu tradycji religijnej sprawiła, że mając około 25 lat stał się zdecydowanym przeciwnikiem i prześladowcą Kościoła.

 

 

 

 
 

 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
I gdybyś swoje ujrzała oblicze, i swej istoty dostrzegła odbicie tak, jak je mają głębie tajemnicze Mojej istoty, twoje ziemskie życie uleciałoby z ciasnego więzienia, bo nie jest w mocy znieść blasku takiego, więc Mnie poszukuj w głębi serca twego.

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
Zawróć, gołąbko, bo jeleń zraniony na wzgórzu wyłania się z cienia na powiew twego lotu, szuka orzeźwienia.

 

  Biografia i myśli Ojca de Mello

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Męka - Nieszczęścia mogą prowadzić do rozwoju i oświecenia - powiedział Mistrz. I tak to wyjaśnił: Pewien ptak codziennie chronił się w suchych gałęziach drzewa, stojącego pośród rozległego pustynnego krajobrazu. Razu pewnego trąba powietrzna wyrwała drzewo z korzeniami, i biedny ptak musiał przelecieć co najmniej sto mil, nim znalazł sobie nowe schronienie. Dotarł wreszcie do lasu, gdzie drzewa uginały się od owoców. I zakończył: - Gdyby uschnięte drzewo ocalało, nic nie skłoniłoby ptaka, by wyrzekł się bezpieczeństwa i poszybował w przestworza.

GODZINA ŻYCIA ZA FORTUNĘ - Pewien skąpiec zgromadził pięćset tysięcy dinarów i cieszył się na rok przyjemnego życia, zanim zdecyduje się jak najlepiej zainwestować pieniądze, gdy nagle Anioł Śmierci ukazał się przed nim, żeby zabrać jego życie. Mężczyzna błagał i prosił, i używał tysiąca argumentów, żeby pozwolono mu jeszcze trochę pożyć, ale Anioł był nieugięty. "Daj mi trzy dni życia, a oddam ci połowę mego majątku", błagał mężczyzna. Anioł nie chciał o tym słyszeć i zaczął go ciągnąć. "Daj mi tylko jeden dzień, błagam cię, a będziesz mógł mieć wszystko, co nagromadziłem w takim pocie czoła i trudzie". Anioł był nadal nieugięty. Mężczyzna zdołał wymusić na Aniele tylko jedno małe ustępstwo - parę chwil do napisania tej karteczki: "O ty, kimkolwiek jesteś, który znajdziesz tą kartę, jeśli masz, za co żyć, nie trać życia na gromadzenie fortun. Żyj! Za moje pięćset tysięcy dinarów nie byłem w stanie kupić jednej godziny życia!". Kiedy umierają milionerzy i ludzie pytają "Ile zostawili?" odpowiedź, oczywiście, brzmi: "Wszystko". A czasami: "Nie zostawili. Zostali od tego oderwani".

SZUKAĆ W ZŁYM MIEJSCU - Jeden z sąsiadów zastał Nasruddina na kolanach, szukającego czegoś. - Czego szukasz, mułło? - Mojego klucza. Zgubiłem go. I obaj, na klęczkach zaczęli szukać zgubionego klucza. Po chwili zapytał sąsiad: - Gdzie go zgubiłeś? - W domu. - Święty Boże! W takim razie, dlaczego szukamy tutaj?! - Bo tu jest więcej światła. Cóż jest warte szukanie Boga w miejscach świętych, jeśli zgubiłeś Go w swoim sercu?

Przepiękne teksty wielkiego Jogina Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981)

Pytania i odpowiedzi (poniższe teksty, losowo wyświetlane, dopracowałam na potrzeby katolików - Wiesław Matuch)

PYTANIE: A więc dobrze, wierzę. Co mi pozostaje teraz do zrobienia? ODPOWIEDŹ: Już panu mówiłem. Niech pan odkryje, czym pan nie jest. Ciało, uczucie, myśli, czas, przestrzeń, istnienie i nieistnienie - kiedy odrzuci pan już wszystkie konkrety i abstrakcje, dojdzie pan wreszcie do tego, czym pan jest. Same słowne stwierdzenia nic nie znaczą. Może pan ciągle cytować formułki, ale nic to panu nie da. Musi pan nieustannie czuwać nad sobą, szczególnie nad umysłem, niczego nie zaniedbując. Ta samoobserwacja ma istotne znaczenie dla oddzielenia jaźni od tego, co nią nie jest. PYTANIE: Czy bycie świadkiem nie jest moją prawdziwą naturą? ODPOWIEDŹ: Być świadkiem to co innego. PYTANIE: A jak jest ze świadkiem świadka i świadomością najwyższej świadomości? ODPOWIEDŹ: Rzucając puste słowa, nie zajdzie pan daleko. Musi pan wniknąć w siebie i odkryć, czym pan nie jest. Wszystko inne jest nieważne.

Ryszard Kapuściński:

Reporter jest niewolnikiem ludzi, może zrobić tylko tyle, na ile mu ci ludzie pozwolą. Reporter jest kompletnie ubezwłasnowolniony. Bo jeżeli się z kimś spotykam i wiem, że będę rozmawiał z tym człowiekiem tylko godzinę w życiu, bo potem jadę dalej i już go pewnie nigdy nie zobaczę, to muszę mieć świadomość, że jestem na niego skazany. Powie mi tylko tyle, ile zechce mi powiedzieć, może nic nie powiedzieć. Wiem, że sukces zależy od sposobu, w jaki nawiążę kontakt. Podobne sytuacje zdarzają się w podróżach reporterskich, może zwłaszcza takich jak moje, dzikich, do miejsc, gdzie nie ma transportu, możliwości przejazdu, są zaminowane drogi, tak że jestem zupełnie uzależniony od dobrej woli, gestu obcych ludzi, wśród których się znajduję.

Cytaty Przemówienia Papieża Jana Pawła II w parlamencie polskim z 11 czerwca 1999

Dwadzieścia lat temu, podczas mojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, razem z rzeszami zgromadzonymi we wspólnocie modlitwy na placu Zwycięstwa, przywoływałem Ducha Świętego: "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!" (2 czerwca 1979 r.). Prosząc ufnie o tę odnowę, nie wiedzieliśmy wtedy jeszcze, jaki kształt przyjmą polskie przemiany. Dzisiaj już wiemy. Wiemy, jak głęboko sięgnęło działanie Bożej mocy, która wyzwala, leczy i oczyszcza. Możemy być wdzięczni Opatrzności za to wszystko, co udało się nam osiągnąć dzięki szczeremu otwarciu serc na działanie Ducha Parakleta. Składam dzięki Panu historii za obecny kształt polskich przemian, za świadectwo godności i duchowej niezłomności tych wszystkich, którzy w tamtych trudnych dniach byli zjednoczeni tą samą troską o prawa człowieka, tą samą świadomością, iż można życie w naszej Ojczyźnie uczynić lepszym, bardziej ludzkim. Jednoczyło ich głębokie przekonanie o godności każdej osoby ludzkiej, stworzonej na obraz i podobieństwo Boga i odkupionej przez Chrystusa. Dzisiaj zostało wam powierzone tamto dziedzictwo odważnych i ambitnych wysiłków podejmowanych w imię najwyższego dobra Rzeczypospolitej. Od was zależy, jaki konkretny kształt przybierać będzie w Polsce wolność i demokracja.

Tęsknota:

W dzień i w nocy myślę o Tobie i kocham tylko ciebie. Lecz nie wiem kiedy uwierzysz w mą skrytą miłość do ciebie.

 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

      Papież Franciszek: Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność.

 

Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u