Wiesiu Matuch - autor SMN
Początek w necie 2001r.
Fotka z 2009r. Lot do Paryża


CHIP


PC World


 


Dziennik internautów


KOSMOLOGIA   •   Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •   Kworum  •  Argonauta 

Homo sapiens   •    Eioba      O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu     Polonia  
 

 

 

 


 

  Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 30 lipca

1898 - Zmarł Otto von Bismarck. 1511 - Urodził się Giorgio Vasari, włoski malarz, architekt, rzeźbiarz i historiograf sztuki, działał głównie w Arezzo, we Florencji i w Rzymie. 1853 - Urodził się Julian Fałat, polski malarz realista. 1863 - Urodził się Henry Ford, przemysłowiec amerykański.1928 - Urodził się Wojciech Siemion, aktor i recytator. 1938 - Rozwiązanie Komunistycznej Partii Polski. 1941 - Pakt Sikorski-Majski. 1968 - Urodził się Robert Korzeniowski. 1995 - Zmarł Aleksander Bardini, aktor, reżyser i pedagog.

 

        

 

 

 

        

 

 

 

   TEKSTY WYŚWIETLANE LOSOWO ZA KAŻDYM RAZEM

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Pozory - Mistrz niechętnie odnosił się do wszystkiego, co wydawało się nadzwyczajne. Zwykł powtarzać, że pierwiastek boski można znaleźć jedynie w rzeczach i sprawach zwykłych. Pewnego razu słyszano, jak mówił do ucznia, który oddawał się dziwacznym praktykom ascetycznym: - Świętość jest rzeczywistością pełną tajemnic - im jest większa, tym mniej sieją zauważa.

"I TAK BĘDĘ MIAŁ 95 LAT" - Reporter starał się wydobyć historię z życia od bardzo wiekowego mężczyzny w rządowym domu dla starców. "Dziadku", powiedział młody reporter, "jakbyś się czuł, gdybyś nagle dostał list mówiący, że daleki krewny zostawił ci dziesięć milionów dolarów?" "Synu", rzekł staruszek powoli, "i tak miałbym dziewięćdziesiąt pięć lat, nieprawdaż?".

Myśli buddyjskie: 

Nawet podczas medytacji buddysta analizuje pracę umysłu, skupiając się na jego sposobie funkcjonowania, a nie na zawartości. Zawartość umysłu to na przykład sny, słowa i obrazy, których analizą zajmuje się psychologia. Oczywiście psychologowie nazywają je "stanem umysłu tu i teraz", "podświadomością" albo "nieświadomością", w głównej mierze chodzi tu jednak o zawartość umysłu, której buddysta pozbywa się w czasie medytacji nad swoim umysłem. Praktyka buddyjska polega właśnie na unicestwieniu zawartości i medytacji w stanie czystego umysłu. Wy jednak wracacie wieczorem do domów, siadacie i medytujecie w ten sposób: "Pięć lat temu pożyczyłem panu Jonesowi dwadzieścia pięć centów i do tej pory mi nie oddał... Zjadłem dziś niezłą kolację, tylko nie mogę sobie przypomnieć nazwy restauracji..."Musicie wyeliminować podobne myśli. Próbujecie to zrobić, a kiedy okazuje się to niemożliwe, sądzicie że już nigdy się nie uda. Nie przerywajcie jednak ćwiczeń, a po roku zobaczycie, że wasze umysły są puste - wcale nie ogłupiałe, lecz o wiele jaśniejsze.
 

Mądrości buddyjskie: 

Zaakceptuj fakt, że urodziłeś się samotny, jesteś samotny i będziesz samotny. Być może masz żonę, dziewczynę, przyjaciela, żyjesz wśród ludzi - ale oni są samotni w ich własnej samotności, a ty jesteś samotny w swojej własnej samotności. Jesteśmy obcy. Być może żyjemy razem, ale nasza samotność jest zawsze z nami. Nie zapominaj o tym, bo musisz nad tym popracować... ale ty robisz coś wręcz odwrotnego - jakby to zapomnieć o swojej samotności?
 

Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981):  

 
PYTANIE: Kiedy analizuję siebie, dostrzegam, że niczego tak nie pragnę, jak stworzenia jakiegoś wiekopomnego dzieła, które by mnie przetrwało. Nawet gdy myślę o założeniu rodziny, o żonie i dziecku, wynika to z chęci utrwalenia mego istnienia. ODPOWIEDŹ: Niech pan sobie zbuduje pomnik. W jaki sposób zamierza pan to uczynić? PYTANIE: Nie ważne co zbuduję, byle to było trwałe. ODPOWIEDŹ: Z pewnością sam pan wie dobrze, że nic nie jest trwałe. Wszystko się zużywa, niszczeje, rozkłada. Sama więc podstawa, na której pan buduje, wskazuje drogę. Czy może pan zbudować coś, co przetrwa wszystko inne?
 
 

   DOŚĆ WAŻNY MÓJ TEKST O SIOSTRZE FAUSTYNCE KOWALSKIEJ:

Światłość świata jest niezauważalna. Świeci skutecznie, ale nikt prawie tego nie zauważa... A kryje się ona w Miłości i Miłosierdziu. Rozumiała to dobrze święta siostra Faustyna Kowalska.

Święta Siostra Faustyna, nie wszystko wiedziała, i nie wszystko rozumiała... Dlatego Jezus jej powiedział, aby nie rozpamiętywała dróg, którymi On ją prowadzi. Na tamte czasy kościelne, sprawy piekła i paru innych kwestii teologicznych..., musiały być tak właśnie wypowiedziane. Inaczej nie przebiła by się ze swoją misją Miłosierdzia i Miłości. Gdyby powiedziała coś niezgodnego z nauką kościoła, zaraz by ją ekskomunikowali, uznali za chorą, odstawili na boczny tor. Więc Jezus, nie mógł jej narażać na takie represje, wszak sam tę misje od początku przeprowadzał. Dziś o swych wizjach, Faustyna, powiedziała by całkiem inaczej. Jezus by jej wytłumaczył w czym tkwił problem w tamtym czasie. Wówczas nie mogło być inaczej, zatem zmuszona była mówić głosem kościoła. Z prostej przyczyny: że Bóg po raz kolejny przegrał by z radykalizmem i nienawiścią. A zamiarem Jezusa było pocieszyć ludzi i ukazać Boga całkiem innego, niż to podaje biblia. Choć i w niej jest parę cennych, natchnionych zdań. „Przyszedłem zbawić, a nie potępić...” - taki właśnie jest wydźwięk misji Faustyny. I tylko taką miała do spełnienia: Miłosierdzie, Przebaczenie, Miłość bezwarunkowa. To było podstawą. Teologia zatem, mówienie o potępieniu dusz, o piekle, to taka śpiewka kościoła nie nawróconego jeszcze wtedy. I Faustyna musiała trzymać wysoko gardę, by nie być przez kościół znokautowaną. Ta śpiewka, była jedynie wstępną grą, przed celem. Dlatego musiała być w każdym calu w sercu kościoła. W powszechności kościoła, widziała wielkie możliwości powiedzenia o dobrym Sercu Boga... Nie mogła tej szansy zaprzepaścić! I udało się! Pełny sukces. Faustyna ocalała, a Miłosierdzie dla grzeszników się głosi. Co dalej? No...następna misja Jezusa. On nie odpuszcza nigdy. Jeśli jest szansa, zrobi wszystko, aby było lepiej i cieplej..., Kiedy kościół nieco zmiękł dzięki Miłosierdziu „Faustyny”, pozostało jeszcze naprawienie teologii kościoła i jego filozofii myślenia o świecie i ludziach. Lecz to dopiero zaczątki nowej misji... Jezusa... na te czasy. Czy się uda, jak Faustynce? Notabene, która i tak wiele wycierpiała od chłodnego kościoła radykałów. Zobaczymy... co to Jezus znów wymyśli... Czym nas zaskoczy.... Faustynkę wybrał idealnie i zgrał wszystko w czasie... Dziś już się urodziło wiele dusz, gotowych na nowe otwarcie i przymierze Miłości z Bogiem... mam takie małe przeczucie... A wierzgania przy tym będzie..., że o ho... ho..  Wiesiu Matuch
 

Koronka do Bożego Miłosierdzie - video, co dzień o godz. 15.00  Oglądaj...
 

Moja legitymacja przynależności do Solidarności z 1990r.
Podpisana przez W. Frasyniuka.
W ZETO Wrocław - Komputerowym Ośrodku Obliczeniowym,
byłem członkiem Komisji Zakładowej.
Pracowałem tam 10 lat na 3 zmiany przy obsłudze dużych komputerów IBM i RIAD.
Wiesiu Matuch. Wrocław, 24.07.2015r. 

 


  Święty Kazimierz Królewicz... Czytaj...
                                            KORONKA DO ŚWIĘTEGO OJCA PIO I INNE MODLITWY  Więcej...
                    Ojciec Pio - nauki cz.1/4 (Cnota, Fiat, Pokora, Jezus, Strapienia, Człowiek, Anioł Stróż, Modlitwa) - Film...
                                       
MYŚLI ŚWIĘTEGO OJCA PIO NA KAŻDY DZIEŃ ROKU Czytaj...
Stygmatyzacja Myrna Nazzour na oczach innych...-

 

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami

Czwartek, 30 lipca, 2015 roku.
WAKACJE!
Do końca roku zostało 155 dni.
Imieniny obchodzą:

Piotra Juliana Leopolda Julity Aldony Bogdana Św. Piotr Chryzolog, biskup, doktor Kościoła. Urodził się około 380 roku w miasteczku Imola. W roku 431 został arcybiskupem Rawenny, wówczas stolicy Zachodniego Cesarstwa. Był doradcą cesarzowej Galii Placydii i jej synów. Wytrawny dyplomata. Budowniczy kościołów. Gorliwy duszpasterz. Wybitny kaznodzieja. Wygłaszane mowy zjednały mu przydomek "Ztotousty" - po grecku "Chryzolog". Umarł 31 lipca 450 roku. Jest patronem diecezji i miasta Imoli.

 
 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Miłość płonąca w głębi serca mego, ta miłość, która jest mym życiem, siłą - zamknęła w wnętrzu mym Więźnia Boskiego, aby się szczęście moje dopełniło. Lecz bliskość Jego wzmaga me cierpienia i mej tęsknoty rozpala pożogę, aby Go ujrzeć bez zasłon ni cienia!

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
A ilem się wzbijał wyże j, pędząc w górę coraz chyżej, o tyle czułem, że spadam, słabnę i sobą nie władam. Oj, nie złowić tego ptaka! Siebie równam do robaka, co tak wzbił się od padołów wysoko, by schwycić połów.


 

 

System Miłości Narodów

Teresa Neumanna    Film
Święty Ojciec Pio - Więcej.
Anna K. Emmerich
Katarzyna Szymon   Film
Patron SMN - św. Franciszek z Asyżu|
Orygenes głosi wędrówkę dusz
Kapucyni
Film o Ojcu Pio
Życiorys Ojca Pio
Fula Horak
Fula - znawca życia


 


Więcej tekstów Ks. Sedlaka.....

 


Święta Faustyna Kowalska-WWW...

Rozmowy o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Dzienniczek s. Faustyny - czytany...


Święty Jan Bosko...

Film o św. Janie Bosko...

Lepiej trochę hałasu, niż szałasu i podejrzanej ciszy.

 


Świenty Franciszek z Asyżu...


Film o św. Franciszku z Asyżu...

List św. Franciszka do rządzących...
Wszystkim zwierzchnikom i radnym, sędziom i rządcom na całym świecie, i wszystkim innym, do których dojdzie ten list, brat Franciszek, sługa wasz w Panu Bogu najmniejszy i godny pogardy, przesyła wam wszystkim pozdrowienie i życzy pokoju. Zastanówcie się i zobaczcie, ponieważ zbliża się dzień śmierci...

 


Święty Jan od Krzyża
Jak poznać Absolut...

Biografia Jana - film...
 


Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Twierdza wewnętrzna - Film...

ŚWIĘTA TERESA - kolejny film...

KSIĘGA ŻYCIA... - to dzieło św. Teresy trzeba koniecznie przeczytać lub programem komputerowym odsłuchać. Była wielką mistyczką a jednocześnie piękną kobietą. W jej pamiętniku opisuje jak ulegała pokusom i jak potrafiła z nimi walczyć. Kto nie przeczyta tego dzieła - nie pozna prawdziwej mistyki.

 Święta Jadwiga - Królowa Polski...
 Święta Zofia z trzema córkami...
 

Święta Barbara...


Święty Józef...

 


 OPUSZCZENIE RAJU PRZEZ ADAMA I EWĘ   ( Synonim wyjścia Aniołów  z Nieba )

 
Wszystkie moje  pisma dedykuję Mamie Jezusa.    Wiesław Matuch - autor strony SMN
 
Wiersze
Moje myśli
Starsze rozważania
Boscy Kochankowe
44 postulaty socjalne
Bajeczki do poduszeczki
Franciszek z Asyżu a ekonomiści
Myśli różne, w tym moje
Pamiętnik moich przemyśleń na ważne temat  (cały)

Credo Mutwa... film...   Gwiezdne Wrota ...oglądaj...

 

 

Następne odcinki...

 

 

 

Pamiętnik moich przemyśleń na ważne tematy.

20.01.2015r
TOLERANCJA – BRAK RADYKALIZMU W RELIGII I NAUCE
Czytaj więcej...

21.01.2015r.
PIEKŁO, CZY ROZWÓJ?
Czytaj więcej...

27.01.2015r.
ZIEMIA, KOSMOS, POZNANIE
Czytaj więcej...

30.01.2015r.
COŚ NIE TAK Z TYM ŚWIATEM
Czytaj więcej...

05.02.2015r.
BOGOWIE A NAJWYŻSZY BÓG
Czytaj więcej...

23.02.2015r.
MOJA PRAWDA O STWORZENIU BYTÓW
Czytaj więcej...

07.03.2015r.
SZATAN NIE ODPUSZCZA, ALE BÓG POMAGA
Czytaj więcej...

16.03.2015r.
O RELIGIACH I AUTOSTRADZIE DO BOGA
Czytaj więcej...

25.03.2015r.
CELNICY I NIERZĄDNICE WYPRZEDZĄ WAS DO NIEBA...
Czytaj więcej...

03.04.2015r.  (Wielki Piątek)
CIERPIENIE MOŻNA WYKORZYSTAĆ DO ZBAWIENIA DUSZY
Czytaj więcej...

05.04.2015r.  (Święto Zmartwychwstania)
CZY WARTO KOCHAĆ SWOJE ŻYCIE, CZY RACZEJ NIE?
Czytaj więcej...

12.04.2015r.  ( W Święto Miłosierdzia Bożego)
OBRAZY ŚWIĘTYCH, TRADYCJA, PRZEMIENIENIE MATERII

Czytaj więcej...

03.05.2015r. ( W Święto Królowej Polski )
KRÓLEWSKA RODZINA

Czytaj więcej...

23.05.2015r.
LIST DO POLITYKÓW
Czytaj więcej...

01.06.2015r. ( Na Dzień Dziecka )
KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA NASZE GŁOWY
Czytaj więcej...

10.07.2015r.
MOJA SKRÓCONA BAJKA O GRZE ZWANEJ ŻYCIEM
Czytaj więcej...

14.07.2015r.
RESET I START NOWEJ ŚWIADOMOŚCI

Czytaj więcej...

15.07.2015r
BEZNADZIEJNY PROTOPLASTA

Czytaj więcej...

16.07.2015r.
IMPREZA NA CAŁEGO

Czytaj więcej...

16.07.2015r.
KAŻDA RADOŚĆ DO ŚRODKA SIEBIE

Czytaj więcej...

17.07.2015R.
ODWROTNE CYWILIZACJE

Czytaj więcej...

29.07.2015R.
MISTYKA – ŹRÓDŁO WIECZNEJ PRZYJEMNOŚCI
Czytaj więcej...


   Moje odpowiedzi na posty z internetu 2015r.
- czasem i luźne myśli -
( wyświetlane losowo przy każdym odświeżeniu strony )

Najlepszy związek na świecie, to taki, którego się nie ma. A wtedy dopiero ma się całe Niebo do dyspozycji. Wyłącznie poza ciałem... Droga otwarta dla wszystkich.... W każdej chwili można z niej skorzystać... Potrzeba tylko troszkę szaleństwa... Zwrócić w tym kierunku swoją uwagę i ciało... Przyjaźń z Aniołami może być bardzo atrakcyjna...

Tu są w całości - najnowsze na dole strony....

   Myśli-hymny, poświecone mojemu największemu Przyjacielowi z dalekiej przeszłości - Św. Franciszkowi z Asyżu. Dziękuję Ci, mój kompanie. Wiesiu Matuch 2015r.
( wyświetlane losowo przy każdym odświeżeniu strony )

Nie przychodźcie do mnie, proszę. Nic nie mam. Jestem przyjacielem biednych, pijaków, psychicznie chorych, narkomanów, i umęczonych życiem. Nic nie mogę wam dać, bo nic nie mam... sam jestem chory... a chory chorego nie uzdrowi...

 

 

 Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u