Wiesiu Matuch - autor SMN
Początek w necie 2001r.
Fotka z 2009r. Lot do Paryża


CHIP


PC World


 


Dziennik internautów


KOSMOLOGIA   •   Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

Homo sapiens   •    Eioba      O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu     Polonia  
 

 

 

 


 

  Ten filmik dedykuję Jolancie Zaniewskiej, z moimi wierszami a jej pięknymi obrazami...
Link do jej tablicy na Facebook-u

Nie powiem... ten świat jest podobny do tamtego, ponieważ jest odbiciem, kalką oryginału. Stąd uwielbiamy przyrodę, kwiatki, ptaszki... strumyki, łąki, zabawę, muzykę, sztukę, fizykę, chemię, matematykę, kształty, ogólnie wiedzę, wiry, magnesy, grawitację, pioruny, prąd, technikę... ale jest w nim małe „ale”... - cały czas nam on zagraża, ze względu na swą marną strukturę kodów i programów podtrzymujących biologiczne i psychiczne życie. Fakty? Uwielbiamy muzykę. Podkręć potencjometr na maksa i słuchaj jej cały dzień. Rozchorujesz się. Przykład może nie najlepszy... To życie częściowo jest manipulacją wyższych, duchowo chorych Aniołów, a częściowo jest to niewydolność systemu - również przez nich wdrożonego. A w ogóle, że życie składa się z takich zepsutych cząsteczek światła. Samo to już stawia nas pod murem przeogromnych ograniczeń i zniewoleń. Co absolutnie nie ma miejsca w Niebie. W tamtym oryginalnym, doskonałym świecie, już to nie występuje. Z dużą dozą niedowierzania, można powiedzieć o tych dwóch światach, że są po części bliźniacze. Jednojajowe? Trochę za śmiało powiedziane... I owszem.. na ziemi jest coś z Nieba. Lecz jest to Niebo zahukane pracą kołchoźniczą, nerwami, stresem, obowiązkami, brakiem wolności... Jest skostniałe, wytwarzające choroby komórek, starość, i najgorszą z najgorszych chorób – śmierć ciała. Zresztą i tak od początku skazanego na ostateczne niepowodzenie. Wcale nie trzeba kombinować z astralem, setkami gęstości materialnych, innych cywilizacji. To wszystko jest odbiciem tamtego, do którego podążamy, świadomie czy nie. Wcale nie musi się nic wiedzieć o innych energiach i światach, by się zbawić. Iść do Nieba można bezpośrednio z tej ziemi, bez potrzeby przechodzenia do innych klas rzeczywistości światów materialnych, zaprojektowanych przez „stukniętych” pozytywnie i negatywnie, Aniołów. Zauważmy, do Nieba gnają nas nasze zmysły, myśli i uczucia. Im głębiej wchodzimy duchem w świat oryginalny, tym mniej się zajmujemy gęstościami materii.... (...atomy, kwarki, fotony, tachiony, membrany, matryce.. i te inne świecidełka...). Kto zaczyna widzieć Niebo poprzez oczy ciała doskonałego i pamięć duszy, będzie przymykał oczy na odbicie, aby go nie wkurzała za bardzo niedoskonałość tego świata galaktycznego. Nie ma co sobie życia komplikować i zawracać głowy światami pseudo wiecznymi, gdyż wszystkie ulegają degradacji. Trzeba sięgać po oryginał. Jest on namalowany od początku w naszej duszy. Trzeba sięgać po te obrazy wieczne i stabilne, cudowne, lekkie, nikogo nie krzywdzące i nigdy nie psujące się. No tak, rzeczywiście... zaczynamy zawsze drogę od świata nieoryginalnego, czyli materialnego, przez jego podziw, fascynacje... a następnie coraz głębiej wchodzimy w środek duszy, i tam odkrywamy i otwieramy na oścież wiecznie rozkwitające niebiańskie, bajkowe krainy, cudowne i przyjazne, spełniające najskrytsze nasze oczekiwania i tęsknoty... Wyśnione i wypłakane przez nas nocami przy poduszce...
. WiesiuM


 

  Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 8 października

1982 - Sejm PRL zdelegalizował NSZZ "Solidarność". 1929 - Zmarł Jacek Malczewski. 1869 - Zmarł Pierce Franklin, czternasty prezydent USA. 1895 - Urodził się Juan Perón, dyktator argentyński. 1910 - Zmarła Maria Konopnicka, poetka polski. 1952 - Zderzenie na dworcu Harrow w Londynie. 1967 - Zginął Che Guevara, rewolucjonista kubański.

 

        

 

 

 

        

 

 

 

   TEKSTY WYŚWIETLANE LOSOWO ZA KAŻDYM RAZEM

Fragmenty BIAŁEJ KSIĘGI
Autorka - JZ KNIGHT

Waszym prawdziwym rodzicem jest Bóg, Matka/Ojciec Ostoja całego życia. Czy uważacie, że jesteście waszym ciałem? Tak nie jest. Ciało to tylko przebranie reprezentujące niewidzialną esencję, która jest waszą prawdziwą tożsamością, zbiorem emocjonalnych postaw, nazwanych waszym osobistym ja, które znajduje się w ciele. Zastanówcie się nad tym przez chwilę. Co kochacie w innej osobie? Ciało? Nie. Wy kochacie esencję tej osoby, niewidzialną, indywidualną osobowość, która ukrywa się za oczami. Wy kochacie w innych tę niewidzialną siłę, która wprawia ciało w ruch, zapala ogień w oczach , daje włos om połysk, dłoniom wrażliwość dotyku i sprawia, że głos staje się melodyjny. Wasze ciało to naprawdę wspaniała i doskonała maszyna, że tak powiem, ale ona jest niczym bez tych, którzy wprawiają ją w ruch - was. To, kim jesteście, to nie wasze ciała, lecz konglomerat myśli i postaw emocjonalnych, które tworzą waszą niepowtarzalną osobowość. Widzieliście kiedykolwiek wasze myśli? Widzieliście kiedykolwiek waszą osobowość? Wasz śmiech? Czy możecie go usłyszeć bez waszego ciała? Nie macie pojęcia o swojej wspaniałości, ponieważ to, czym naprawdę jesteście, jest niewidzialne jak wiatr. Jestem dla was zagadką, ale wy jesteście dla siebie największą tajemnicą ze wszystkich. Wiecie, kim jesteście bez stwarzania pozorów, bez masek, które nosicie, bez zbroi waszego twardego serca? W samym środku waszego jestestwa jesteście Bogiem. Bóg, ta wielka dla ludzkości tajemnica, nigdy nie znajdował się na zewnątrz was, ponieważ to, co ukrywa się za waszymi oczami, pod waszymi eleganckimi ubraniami, za iluzją waszych twarzy, to niewidzialna moc myśli, zwana Bogiem - wasza osobowość-ja, która pozwala wam być wami.

Fragmenty książki Ramtha: PRZEBUDZENIE NA NIEZWYKŁOŚĆ:

 Wiedza, którą tutaj zdobyliście, i koncepty, na których się koncentrujecie, posiadają ogromne znaczenie, są z wami związane i bardzo dla was ważne. Naprawdę pragniecie, by się urzeczywistniły i bardzo się martwicie, że to nie nastąpi. Wasze obawy są uzasadnione, ponieważ sami rujnujecie i niszczycie wasze marzenia. Nie zdajecie sobie z tego sprawy, ponieważ jesteście "czerwoni w tęczy". Szukacie jakiegoś tyrana, na którego moglibyście zrzucić winę za stratę waszych ideałów, waszych marzeń, kiedy w rzeczywistości sami nim jesteście. Sami przyczyniacie się do zrujnowania waszych zamierzeń. Tworzycie przepiękne, ważne marzenie: "Chcę być mistrzem. Rozpaczliwie pragnę nim być. Pragnę tego ponad wszystko, jednak niszczę moje marzenie z każdym krokiem i czuję się bezsilna(y). Dlaczego? Co mnie blokuje?" Sami jesteście dla siebie przeszkodą. Wasze marzenie stało się dla was takie ważne, że nie może przejść próby, którą jest opinia waszego "małpiego mózgu" Ze względu na to, że sami nie widzicie siebie jako mistrza, będziecie kwestionować wasze pragnienie, aż zmieści się w "pudełku" waszej akceptacji. Tak to właśnie funkcjonuje. Wasze marzenia stały się takie ważne, że za bardzo się wysilacie, żeby utrzymać waszą koncentrację i za bardzo się wysilacie, by być prawi. Jesteście tacy intensywni, że całe wasze ciało jest spięte. Co się wtedy dzieje? Im dłużej i im bardziej próbujecie, tym bardziej wasze marzenie się rozsypuje, ponieważ przekształcenie go w zwyczajną myśl stało się ważniejsze niż samo marzenie. Najważniejsze rzeczy w waszym życiu rzadko się urzeczywistniają, ponieważ stały się takie ważne, że przestały być wami. One znajdują się na zewnątrz tego, co uważacie za normalne i dopóki tak jest, nigdy nie nastąpią. Dlatego jest takie ważne, żebyście byli nieograniczeni i żeby nieograniczoność stała się naturą waszej istoty. Kiedy dopadną was wątpliwości, wyeliminujcie z waszego myślenia ludzi, miejsca, czasy, rzeczy i wydarzenia. Wasze wątpliwości znikną, ponieważ były związane z jednym z tych aspektów i eliminując je, pozbyliście się wątpliwości. Kiedy czujecie się bezwartościowi i nie powiążecie tego uczucia z jakąś osobą, miejscem, rzeczą, czasem, czy wydarzeniem, ono też zniknie, ponieważ istnieje wyłącznie w powiązaniu i powstaje w oparciu o sąd w waszym mózgu. To samo się stanie w przypadku choroby. Jeżeli pomyślicie o chorobie, eliminując powyższe kategorie, ona też zniknie, bo nie może istnieć w nowych warunkach.

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Bogactwo - W jaki sposób duchowość mogłaby pomóc człowiekowi światowemu, takiemu jak ja? - zapytał człowiek interesu. - Pomoże ci mieć więcej - odpowiedział Mistrz. - W jaki sposób? - Ucząc cię, byś pragnął mniej.

NAUCZYĆ KONIA LATAĆ - Starożytny król w Indiach skazał pewnego człowieka na śmierć. Mężczyzna zaczął błagać, żeby mu darowano karę i dodał:, "Jeśli królu będziesz miłosierny i oszczędzisz moje życie, nauczę twego konia latać w ciągu roku". "Zgoda", powiedział król., "Ale jeśli pod koniec tego okresu koń nie będzie umiał latać, zostaniesz stracony'. Kiedy jego pełna niepokoju rodzina zapytała później mężczyznę, jak on to zamierza osiągnąć, powiedział: "W ciągu roku król może umrzeć lub koń może zdechnąć, lub, kto wie, koń może nauczyć się latać".

Myśli buddyjskie: 

Powinniśmy nieustannie obserwować naturalne reakcje naszych umysłów na świat zewnętrzny i odpowiednio oceniać swe postępowanie, w przeciwnym razie będziemy zmuszeni żyć niczym złodziej w domu towarowym. Złodziej uważa że widzi wszystko, co dzieje się naokoło, ale tak naprawdę zaślepia go pożądanie.
 

Mądrości buddyjskie: 

Sannyasa to pozbycie się wiary. Wiary w cokolwiek. Sannyasa to własne doświadczenie. A piękno doświadczenia polega na tym, że doświadczenie jest zawsze otwarte, otwarte na dalsze doświadczenie. Natomiast wiara jest zamknięta - już wiesz. Jeśli ciągle żyjesz - jak doświadczenie może być zamknięte? Ono wzrasta, zmienia się, płynie. Piękno doświadczenia pochodzi z jego nieskończoności.
 

Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981):  

 
PYTANIE: Orientuję się w ogólnym sensie tego, co pan mówi. Nie pragnę więcej wiedzy. Pragnę jedynie spokoju. ODPOWIEDŹ: Może pan osiągnąć pełny spokój przez samo pragnienie. PYTANIE: Pragnę. ODPOWIEDŹ: Musi pan pragnąć nierozdzielonym sercem i żyć życiem zintegrowanym. PYTANIE: Jak? ODPOWIEDŹ: Niech pan oderwie się od wszystkiego, co czyni pana umysł niespokojnym. Niech pan zrezygnuje ze wszystkiego, co zakłóca mu spokój. Jeśli chce pan mieć spokój, niech pan na niego zasłuży. PYTANIE: Z pewnością każdy zasługuje na spokój. ODPOWIEDŹ: Tylko ci zasługują, którzy nie zakłócają spokoju. PYTANIE: A w jaki sposób ja zakłócam? ODPOWIEDŹ: Przez to, że jest pan niewolnikiem swoich pragnień i obaw. PYTANIE: Nawet wtedy, gdy są one uzasadnione? ODPOWIEDŹ: Reakcje uczuciowe zrodzone z niewiedzy lub braku uwagi nie są nigdy usprawiedliwione. Niech pan dąży do czystego umysłu i czystego serca. Jedyne czego pan potrzebuje, to trwanie w stanie spokojnej czujności i badanie swej własnej prawdziwej natury. Jest to jedyna droga do spokoju.
 

Medytacje OSHO  czytaj...

 

SAI BABA - książka... czytaj..

 

 

Książki Barbary Marciniak

(Teksty wyświetlane są na dole strony...)

Zwiastuni Świtu

O autorce - Podziękowania - Słowo wstępne - Przedmowa
Rozdział 1: Ambasadorzy z głębi czasu
Rozdział 2: W drodze do Najwyższego Stwórcy
Rozdział 3: Kim są wasi bogowie?
Rozdział 4:Wspomnienia w strefie wolnej woli
Rozdział 5: Kto nosi w sobie strunę światła
Rozdział 6: Ujawnienie historii
Rozdział 7: Wielowymiarowe zespolenie
Rozdział 8: Poza ostateczną tyranią
Rozdział 9: Nowe głęboki granice
Rozdział 10: Nowy paradygmat światła
Rozdział 11: Nazwa gry
Rozdział 12: Nieść światło to najtrudniejsze zadanie
Rozdział 13: Czyim jesteście celem?
Rozdział 14: Emocje – tajemnica w kronikach czasu
Rozdział 15: Inicjacja Ziemi poprzez jedność
Rozdział 16: Heretycy wyprzedzający swoją epokę
Rozdział 17: Język Światła
Rozdział 18: Symfonie świadomości
Rozdział 19: Rozniecanie wewnętrznego płomienia
Rozdział 20: Seks – most do wyższych poziomów świadomości
Rozdział 21: Wasze zobowiązanie rozwoju w trzech wymiarach
Rozdział 22: Galaktyczna fala przypływowa światła

Ziemia Zwiastunów Świtu

O autorce - Podziękowania - Wstęp
Rozdział 1: Gra, szyfry, liczby podstawowe
Rozdział 2: Żyjąca Biblioteka
Rozdział 3: Ziemia mówi
Rozdział 4: Ziemia jest waszym domem
Rozdział 5: Ożywienie Bogini
Rozdział 6: Poziom świetlnego ciała
Rozdział 7: Taniec wymiarów
Rozdział 8: Dar bogów
Rozdział 9: Podróże przez korytarze czasu
Rozdział 10: Mówią niebiosa
Rozdział 11: Inicjacja Ziemi
Rozdział 12: Drodzy przyjaciele, przebudźcie się w tym śnie
Epilog

Zwiastuni Świtu - Świetlana Rodzina

Podziękowania - Słowo wstępne - O autorce - Wstęp Plejadian
Rozdział 1: Rzeczywistość jest zwierciadłem
Rozdział 2: Wrota czasu
Rozdział 3: Gra życia
Rozdział 4: Wasze wielkie dziedzictwo
Rozdział 5: Szczyty przeznaczenia
Rozdział 6: Nic nie jest dokładnie takie, jakim się wydaje być
Rozdział 7: Imperium Umysłu
Rozdział 8: Rodzina Ciemności
Rozdział 9: Dar, którego oczekują Bogowie
Rozdział 10: Legendy w kosmosie
Rozdział 11: Bogowie ukryli swe dobra
Rozdział 12: Odpowiedzieć Stwórcy
Rozdział 13: Najwspanialsza godzina. Posłowie

 

  Autor książek - Eckhart Tolle  

"Potęga Teraźniejszości" -  format audio, polski lektor elektroniczny:  P1  P2  P3  P4  P5  P6  P7  P8  P9  P10

 

(Teksty wyświetlane są na dole strony...)

Potęga Teraźniejszości

Autor - Eckhart Tolle

Spis treści, wprowadzenie, podziękowania, jak powstała książka...
Rozdział 1: Nie jesteś swoim umysłem
Rozdział 2: Świadomość - wyjście z bólu
Rozdział 3: W głąb tej oto chwili
Rozdział 4: Umysł i jego uniki przed teraźniejszością
Rozdział 5 Obecność
Rozdział 6: Ciało wewnętrzne
Rozdział 7: Bramy nieprzejawionego
Rozdział 8: Związki oświecone
Rozdział 9: Gdzie nie sięga szczęście ani nieszczęście, panuje spokój
Rozdział 10: Sens poddania

 http://www.shaumbra.pl/

ROBERT A. MONROE  "Podróże poza ciałem"

  Słowo od autora
  Wstęp
  Po omacku
  Poszukiwania i badania
  Na dowód

  Tu i teraz
  Bezkres i wieczność
  Światy równoległe

  Post Mortem 
 Tak mówi biblia
  Anioły i archetypy
  Inteligentne zwierzęta
  Dar czy brzemię?
  Przypadkowe wizyty
  Drugie ciało
  Świadomość i nadświadomość
  Seksualizm w stanie drugim
  Ćwiczenia wstępne
  Proces oddzielenia
  Analiza wypadków
  Trochę statystyki
  Bez konkluzji
  Tezy: czy racjonalne?
  Epilog: o Robercie Monroe


ROBERT A. MONROE  "Dalekie podróże"

  PRZEDMOWA
  PROLOG
  STARA DROGA
  HEMI-SYNC
  OTWIERANIE WRÓT
  PIERWSZY ZESPÓŁ BADAWCZY
  NOWE KONTAKTY
  PRZEJŚCIE
  BADANIA I METODY
  MIEJSCE SPOTKAŃ
  TĘCZOWA DROGA
  NOWY PRZYJACIEL
  WAŻNA MISJA
  ZASŁYSZANA HISTORIA
  TERAPIA WSTRZĄSOWA
  KRÓTKA LEKCJA
  WYCIECZKA W PRZYSZŁOŚĆ
  ZGROMADZENIE
  EPILOG
  UZUPEŁNIENIE 

ROBERT A. MONROE  " Najdalsza podróż"

  PRZEDMOWA
  ZMIENNOŚĆ
  PIERWSZY TROP
  WZDŁUŻ MIĘDZYSTANU
  POWITANIA I POŻEGNANIA
  TO, CO WIADOME
  WEWNĄTRZ I ZEWNĄTRZ
  WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM
  WSPOMNIENIE I PRZEGLĄD
  TRUDNA DROGA
  NIEPROSZONA ŚWITA
  SPOJRZENIE W GŁĄB SIEBIE
  WEWNĄTRZ WNĘTRZA
  PRECYZYJNE DOSTRAJANIE
  SUMA I CZĘŚCI
  MEANDRY I ZAKOLA
  WIDOK Z POBOCZA DROGI
  DALSZE POSZUKIWANIA
  NOWY KIERUNEK 
  BIORĄC WOLNE
  INSTYTUT MONROE'A
  PROGRAM POWROTU DO DOMU


L. Gardner
 

Krew z Krwi Jezusa     
Ukryte dzieje Jezusa     
Potomkowie Dawida    
W Królestwie Władców
Gwiezdny ogień - L. Gardner
   
PLAGIAT CHRZEŚCIJAŃSTWA?

 

 

Moja legitymacja przynależności do Solidarności z 1990r.
Podpisana przez W. Frasyniuka.
W ZETO Wrocław - Komputerowym Ośrodku Obliczeniowym,
byłem członkiem Komisji Zakładowej.
Pracowałem tam 10 lat na 3 zmiany przy obsłudze dużych komputerów IBM i RIAD.
Wiesiu Matuch. Wrocław, 24.07.2015r. 


  Święty Kazimierz Królewicz... Czytaj...

 PStygmatyzacja Myrna Nazzour na oczach innych...

 

 

         Stygmatyk Giorgio Bongiovanni

 

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami

Czwartek, 8 października, 2015 roku.
Do końca roku zostało 85 dni.
Imieniny obchodzą:

Ludwika Brygidy Pelagii Walerii Sergiusza Wojsławy Enodiusza. Św. Ludwik Bertrand, kapłan, urodził się w 1526 roku w Walencji. Pragnął pójść za Chrystusem. Wobec sprzeciwu ojca uciekł z domu. Wstąpił do dominikanów. Kiedy składał śluby zakonne, miał 19 lat. Kapłaństwo przyjął w 1547 roku. Jego życie zakonne ożywiało pragnienie pracy misyjnej. 14 lutego 1562 roku wyruszył okrętem do Ameryki Południowej. Dotarł do Kolumbii. Tam pieszo przemierzał ogromne obszary, głosząc Ewangelię. Był opiekunem i obrońcą Indian. Zyskał przydomek "apostoła Indian". Niezmierne trudy misyjne, surowe warunki życia wyniszczyły o. Ludwika. Musiał wracać do Walencji. Tutaj podjął pracę przede wszystkim w konfesjonale. Był spowiednikiem m. in. św. Teresy z Avili. Zmarł 9 października 1581 roku. Beatyfikował go Paweł V (1608), kanonizował Klemens X (1671).

 
 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Życie na tej dolinie to walka, znój i trud, spoczynek zaś prawdziwy hen, u wieczności wrót.

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
O żywy płomieniu miłości, jak czule rani siła żaru twego środka mej duszy najgłębsze istności! Bo nie masz w sobie już bólu żadnego! Skończ już! -jeśli to zgodne z twym pragnieniem! Zerwij zasłonę tym słodkim zderzeniem!


 

 

 

System Miłości Narodów

Teresa Neumanna    Film
Święty Ojciec Pio - Więcej.
Anna K. Emmerich
Katarzyna Szymon   Film
Patron SMN - św. Franciszek z Asyżu|
Orygenes głosi wędrówkę dusz
Kapucyni
Film o Ojcu Pio
Życiorys Ojca Pio
Fula Horak
Fula - znawca życia


 


Więcej tekstów Ks. Sedlaka.....

 


Święta Faustyna Kowalska-WWW...

Rozmowy o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Dzienniczek s. Faustyny - czytany...


Święty Jan Bosko...

Film o św. Janie Bosko...

Pewnie, że jest łatwiej zdenerwować się niż opanować, zagrozić dziecku niż mu wytłumaczyć, powiedziałbym, że jest bardziej wygodnie dla naszej niecierpliwości i naszej pychy bić tych, którzy trwają w uporze, niż z wytrwałością ich pouczać. Cierpliwość jest darem Ducha Św. - trzeba prosić.

 


Świenty Franciszek z Asyżu...


Film o św. Franciszku z Asyżu...

List św. Franciszka do rządzących...
Wszystkim zwierzchnikom i radnym, sędziom i rządcom na całym świecie, i wszystkim innym, do których dojdzie ten list, brat Franciszek, sługa wasz w Panu Bogu najmniejszy i godny pogardy, przesyła wam wszystkim pozdrowienie i życzy pokoju. Zastanówcie się i zobaczcie, ponieważ zbliża się dzień śmierci...

 


Święty Jan od Krzyża
Jak poznać Absolut...

Biografia Jana - film...
 


Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Twierdza wewnętrzna - Film...

ŚWIĘTA TERESA - kolejny film...

KSIĘGA ŻYCIA... - to dzieło św. Teresy trzeba koniecznie przeczytać lub programem komputerowym odsłuchać. Była wielką mistyczką a jednocześnie piękną kobietą. W jej pamiętniku opisuje jak ulegała pokusom i jak potrafiła z nimi walczyć. Kto nie przeczyta tego dzieła - nie pozna prawdziwej mistyki.

 Święta Jadwiga - Królowa Polski...
 Święta Zofia z trzema córkami...
 

Święta Barbara...


Święty Józef...

 


 OPUSZCZENIE RAJU PRZEZ ADAMA I EWĘ   ( Synonim wyjścia Aniołów  z Nieba )

 
Wszystkie moje  pisma dedykuję Mamie Jezusa.    Wiesław Matuch - autor strony SMN
 
Wiersze
Moje myśli
Starsze rozważania
Boscy Kochankowe
44 postulaty socjalne
Bajeczki do poduszeczki
Franciszek z Asyżu a ekonomiści
Myśli różne, w tym moje
Pamiętnik moich przemyśleń na ważne temat 2015  (cały)

Credo Mutwa... film...   Gwiezdne Wrota ...oglądaj...

 

 
Moje wiersze ze zdjęciami malarki Jolanty Zaniewskiej

 

I nie jest życie piękne? Zostałem dziadkiem. Moja Wandzia urodziła maleństwo, a jeszcze nie dawno, pamiętam jak sama taka była... hihihi (zdjęcie powyżej). A co będzie ze mną za 30 lat?, może na mnie przyjdzie kolej i pojawię się jako niemowlak? Mam jednak nadzieję, że mimo mych szaleństw, będzie to już mój ostatni zakręt, przed wykolejeniem się w Niebie. Oby, proszę... Panie... Jak zwykle, fotka z refleksją. Nie popuści Wiesiu... Oj, nie... „bo taki jestem zimny drań.... i dobrze mi z tem bez dwóch zdań..” tra la la...tra ta ta...

   Moje różne myśli 2015r.

Czytaj całość, na dole najnowsze...

Światłość świata jest niezauważalna. Świeci skutecznie, ale nikt prawie tego nie zauważa... A kryje się ona w Miłości i Miłosierdziu. Rozumiała to dobrze święta siostra Faustyna Kowalska.

 

Moja droga do nieba jest prosta, naturalna i bezpośrednia. Spełnia się ona poprzez to, co najbliższe jest duszy - jej zmysły ciała. Poprzez mistykę ciała, szybciutko i bezproblemowo dociera się do mistyki duszy. A potem one stają się jednością barw i uwielbień piękna. Droga najkrótsza na świecie, bez ubocznych pojęć, psychologii, magii wymiarów, iluzji światów. kosmicznych-nieb nieudanych. Bez Kwantów, atomów słońc. Wszystko to jest w nas. Uśmiechem potrafisz rozbić na strzępy każdy kwant i atom, każdy tachion duchowy. I to za każdym razem robisz. Każda przyjemność, radość ciała i duszy, unicestwia wszelki opór materii. Pozostaje nieokiełznane niczym - oczarowanie. Prosto, prościej, najprościej. Miarą jest nieinterpretowalność i bezpojęciowość odczuć. Im mniej umysłu, tym bliżej Boga, który jest bezmyślny. Zachwycam się zdziwieniem, i uwielbiam spoglądać poprzez uwielbienie. To nic nie kosztuje, jak pocałunek ust. Niebo tuż tuż, pośrodku nas, od początku stworzenia... Tak wygląda moja droga. Nie musi się obciążać życiem, by wszystkiego doświadczać. Nie. Lepiej od razu wskoczyć w uwielbianie i uwielbienie. Odważni potrafią wykonać taki skok na linie. Dlatego to osiągają, nawet za jednego życia na ziemi. Samą poezją słów i uczuć można osiągnąć Niebo. Słowo jest magią duszy, jej życiem wewnętrznym. To takie proste. Tak niewiele potrzeba. Miłość, Miłość, pod każdą postacią Miłość. Tak wygląda moja droga. Można się po drodze sparzyć, ale przecież pokrzywy leczą. Ponieważ jestem romantykiem, to chyba mi to łatwiej przychodzi. Ale spokojnie, każda dusza jest romantyczna, a nawet więcej - zabójczo powabna.

 

Bajeczki do poduszeczki - autor Wiesiu

 

 

Stała się rzecz przyjemna i cenna, dwie istoty bajkowe przeszły ze znajomości do przyjaźni. W budowie zbliżenia serc, ten akt to przymierzenie się do nadejścia z tej okazji cudownych chwil i przeżyć . Przyjaźń jest jednym z warunków komunikacji i rozwoju każdej bajeczki. Stawia to również pytanie, jak przyjaźń wpłynie na formy wyrażające to piękne uczucie. Ale nie ma co się tym martwić, fenomen bajki ma do tego wszystkie możliwości i sposoby, aby dać temu odpowiedni wyraz. Bajka to wszechświaty możliwości, nieskończoność przemieszczania się, kosztowania i poznawania.

 Jak to mówią: nic przed papieża...  A ja zawsze wystawiałem nos... i w końcu Franciszek otworzył szeroko bramy Królestwa Niebieskiego. Chwała mu za to... Teraz czyny...
 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

 

 

 Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u