Wszystkie moje teksty osobiste publikuję co dzień na Facebook - zapraszam. Wiesiu


CHIP


Dziennik internautów

 

 

     

Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

Zdrowie  O2.PL  •   BGŻ  •   Areo2  •   NC+  •   Ukryte terapie  • Polonia

 


 

  


Nagrania VIDEO..INTERNETOWY KABARET

 

 
Nagrania VIDEO...   

Stanisław Michalkiewicz
 


 

Zapewne nie wszyscy to wiedzą, że w Polsce będzie powrót Króla. I już dziś mówię: najlepszym wzorem dla takiego urzędu w Państwie, powinien być Święty Kazimierz Królewicz (1458-84), drugi syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki. To najważniejsza wiadomość, którą teraz chciałem przekazać, a znam ją już 30 lat. Te czasy powoli nadchodzą. Ale przed nami wiele jeszcze upokorzeń, oszczerstw i cierpień. Lecz potem same sukcesy. Polska stanie się wzorem dobrych praw, mądrej konstytucji, wolności, demokracji, rycerskości i szlachetności. Będziemy pomagać osiągnąć to, również innym narodom.
Wiesław Matuch 14.12.2015r.
 

 

 

`

Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 28 lipca

1998 - Zmarł Zbigniew Herbert. 1741 - Zmarł Antonio Vivaldi, skrzypek i kompozytor włoski. 1750 - Zmarł Jan Sebastian Bach, kompozytor niemiecki. 1794 - Na gilotynie zginęli Maksymilian Robespierre i Louis Saint Just. 1804 - Urodził się Ludwik Feuerbach, filozof niemiecki. 1812 - Urodził się Józef Ignacy Kraszewski, pisarz, publicysta i historyk.1826 - Zmarł generał Józef Zajączek. 1883 - Zmarł Władysław Ludwik Anczyc, pisarz krakowski. 1902 - Urodził się Karl Popper, filozof austriacki. 1937 - Zmarł Guiglielmo Marconi, elektrotechnik i wynalazca włoski.

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami
  Różne modlitwy katolika

Czwartek, 28 lipca, 2016 roku.
WAKACJE!
Do końca roku zostało 157 dni.
Imieniny obchodzą:

Sarbeliusza Wiktora Innocentego Melchiora Walentego Marceli Aidy Św. Wiktor I, papież. Według "Liber Pontificalis" pochodził z Afryki Północnej; według św. Hieronima z południowej Italii. Jego pontyfikat trwał 10 lat (189198). Rozpoczynający się wtedy proces tzw. latynizacji Kościoła przejawił się w sporze o datę Wielkanocy. Na Wschodzie świętowano dzień zbieżny z datą żydowskiej Paschy, na Zachodzie pamiątkę Zmartwychwstania obchodzono w niedzielę. Wiktor I zaangażował się w ten spór na tyle energicznie, że groziło to odłączeniem się gmin chrześcijańskich Azji Mniejszej od Rzymu. Sytuację załagodził św. Ireneusz z Lyonu. Papież występował przeciwko ówczesnym herezjom gnozie i monarchizmowi. Nie wiadomo, jaką zmarł śmiercią, mimo że "Liber Pontificalis" zwie go męczennikiem. Pochowany na Watykanie.

 

 

 

 
 

 

Moje różne przemyślenia - losowo wyświetlane. Wiesiu Matuch

Miłość jest wszystkim. Można to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Nim nasz świat objawił swoje pojęcia i począł badać fizykalność - ona już królowała w światach dla nas niepojętych i niedostępnych. Jej zakres działania jest tak niesamowity i potężny, że nie można jej porównać z niczym innym. Jest ona Panią w świecie pojęć i w świecie bezpojęciowym, telepatycznym. Tylko ona może człowieka uszczęśliwić na wszystkich jego płaszczyznach świadomości i wyprzedzającej świadomość - spontanicznych hiper-reakcji. Począwszy od satysfakcji psychicznej, umysłowej, uczuciowej, skończywszy na przyjemnościach fizycznych. Dusza to programy samouczące się reagowania na przyjemność, poznanie, wyobraźnię, ucząca się reakcji na najwyższe doznania, których nawet jeszcze nie odkryła. Dusza jest wiecznie otwarta, nie jest zdolna coś zakończyć, bo ciągle obserwuje nowe horyzonty rozkoszy, i do nich pragnie się zbliżyć.
 

 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

      Papież Franciszek: Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność.

 

Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u