Jeśli ktoś zapragnąłby mieć udział w wydaniu następnych moich pism oraz działaniu dla dobra wspólnej idei „System Miłości” i zdobywania niebiańskiej wiedzy dla siebie, „Wiedza od Ojca Pio” - to podaję osobiste konto:
Wiesław Matuch
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Konto:
90 2030 0045 1130 0000 1538 6050 w tytule podać DAROWIZNA – aby uniknąć podatku.

Natomiast żeby przesłać kwotę do Polski z zagranicy trzeba podać tak:
PLPK90203000451130000015386050 - Wiesław Matuch Darowizna:
Lub : Wiesław Matuch
90 2030 0045 1130 0000 1538 6050 w tytule podać DAROWIZNA
Wpisać:
PPABPLPK Jak braknie pola dodać XXX


https://www.paypal.me/wiesiorynka -

Założyłem też konto na PayPal - wiesiorynka@gmail.com Jeśli ktoś chciałby wesprzeć duchową naszą wspólną oddolną działalność - to jest taka możliwość. PayPal przekierowuje na moje konto w BGŻ w Polsce. W tytule podać DAROWIZNA – aby uniknąć podatku. Komfort jest, bo można korzystać z podstawowych walut z całego świata. Wiesiu

 

 

Tu można zamawiać II tom Wiedzy Ojca Pio.

 

Tu można pobrać Hymn SM stworzony przez Maćka Maciejewskiego


 http://sm.fki.pl/System-Milosci-Iskra-z-Polski_(Maciej-Info-z-Serca).MP3

 

 


 
  O2.PL  •   BGŻ   Pobierz film z YT

   •   Cena prądu  •   Test szybkości  Internetu  •   
Kalkulator sp. paliwa

 

Mój Kanał YouTube - tu będę nagrywał filmiki z Wiedzą Ojca Pio... Wiesiu

 

 

 

`Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 30 stycznia

1948 - Zginął Mahatma Gandhi, indyjski przywódca narodowy. 1018 - Pokój w Budziszynie. 1649 - Egzekucja króla Anglii, Karola I. 1667 - Rozejm polsko-rosyjski w Andruszowie. 1716 - Zmarła królowa Maria Kazimiera, żona Jana III Sobieskiego. 1721 - Urodził się Canaletto, malarz włoski. 1867 - Urodził się Mariusz Zaruski, żeglarz i taternik. 1882 - Urodził się Franklin D. Roosevelt, prezydent USA. 1899 - Urodził się Max Theiler, południowoafrykański mikrobiolog. 1912 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji (bolszewików). 1933 - Adolf Hitler kanclerzem III Rzeszy. 1948 - Otwarcie V Zimowych Igrzysk Olimpijskich. 1957 - Pierwszy rozrusznik serca. 1990 - Rozwiązanie PZPR.

 

Poniedziałek, 30 stycznia, 2023 roku.
Do końca roku zostało 336 dni.
Imieniny obchodzą:

Hiacynty Teofila Martyny Hiacynta Felicjana Macieja. Św. Hiacynta (Giacinta Marescotti), księżniczka, dziewica, zakonnica (1585-1640). Pochodziła ze starego rzymskiego rodu. Mając 19 lat wstąpiła do klasztoru klarysek w Viterbo. Dopiero podczas ciężkiej choroby poznała właściwy sens swojego powołania. Po ustąpieniu choroby podjęła życie modlitwy i pokuty Rozwijała szeroką działalność charytatywną. Nawiedzała więzienia, szpitale, przytułki, niosąc tam pomoc i spełniając najniższe posługi. Założyła dwa stowarzyszenia (1636,1638) opiekujące się ludźmi chorymi i starymi. Jako można pani, posługująca nędzy ludzkiej, dawała wielce budujący przykład ludziom tamtego czasu. Mistyczka. Spisała diariusz duchowy. Beatyfikowana w 1726 roku, kanonizowana w 1807. Św. Teofil. To popularne kiedyś imię greckie, dzisiaj jakby nieco już zapomniane, należy tłumaczyć jako: "przyjaciel Boga"; jego odpowiednikiem jest imię Bogumił. Święty Teofil, którego przywołuje dzisiaj pamięć Kościoła, żył w VIII w. w cesarstwie wschodnim. Nie wiemy nic o jego dzieciństwie, ani o latach młodzieńczych. Znane są natomiast okoliczności ostatnich lat życia Teofila i męczeńskiej śmierci, którą poniósł z rąk wyznawców Allacha. Przyszło mu żyć w bardzo niespokojnych czasach dla cesarstwa bizantyjskiego, którym władała cesarzowa Irena (752-803), pochodząca z dynastii izauryjskiej. W okresie małoletniości Konstantyna VI była regentką, a potem wspólnie z nim sprawowała rządy. Do historii przeszła jako ta, dzięki której na soborze nicejskim został przywrócony kult świętych obrazów. Teofil, jako dowódca garnizonu, stacjonującego na jednej z greckich wysp, był świadkiem kolejnych najazdów arabskich. Oprócz Arabów cesarstwo było wówczas nękane także przez państwo bułgarskie. Około 785 r. Teofil stanął na czele bizantyjskiej floty morskiej, która musiała się zmagać z pirackimi metodami walki, stosowanymi przez wojska arabskie. Jedna z potyczek zakończyła się dla floty Teofila klęską, a on sam, wraz z sześcioma żołnierzami, znalazł się w niewoli mahometańskiej. Więźniowie zostali przewiezieni na Cypr, gdzie przekazano ich okrutnemu kalifowi - taki tytuł przysługiwał najwyższym muzułmańskim zwierzchnikom duchownych i świeckich - o imieniu Hanun-el-Raszyd. Kalif usiłował nakłonić Teofila do przejścia na islam, ale on pozostał wiemy Chrystusowi. Jego wiary nie złamało również kilkuletnie więzienie i tortury. Pod koniec stycznia 792 r. rozgniewany kalif oddał go rozfanatyzowanemu tłumowi muzułmanów, którzy właśnie kończyli czas ramadanu. Rozwścieczona tłuszcza rozszarpała go żywcem...

 

 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Posępne są dni życia, jest w nich goryczy jad, bo dusza w nich zatraca Piękności Twojej ślad.

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
O słodkie żaru upalenie! O rano pełna uczucia błogiego! O ręko miła, o czułe dotknienie, co dajesz przedsmak życia wieczystego i spłacasz hojnie wszystkie zaległości! Przez śmierć wprowadzasz do życia pełności!

 

  Biografia i myśli Ojca de Mello

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Sprzeczność - Co mam czynić, by dojść do Boga? - Jeśli pragniesz dojść do Boga, musisz wiedzieć o dwóch rzeczach: Pierwsza - że wszelkie twoje wysiłki w tym kierunku są bezużyteczne. - A druga? - Musisz działać tak, jak gdybyś nie wiedział o pierwszej.

STRACH ZABRAŁ 50.000 - Zaraza była w drodze do Damaszku i przemknęła obok karawany wodza na pustyni. "Dokąd pędzisz?" zapytał wódz. "Do Damaszku. Mam zamiar zabrać tysiąc istnień". W drodze powrotnej z Damaszku, Zaraza znowu mijała karawanę. Wódz powiedział: "Zabrałaś pięćdziesiąt tysięcy istnień, a nie tysiąc". "Nie", rzekła Zaraza. "Ja wzięłam tysiąc. To strach zabrał resztę".

FORMUŁA - Mistyk powrócił z pustyni. - Opowiedz nam - pytali go z przejęciem - jaki jest Bóg? Ale jak mógłby wyrazić słowami to, czego doświadczył w głębi swego serca? Czyż można prawdę zamknąć w słowach? W końcu przekazał im formułkę - niedokładną oczywiście i niepełną - w nadziei, ze ktoś z nich będzie mógł spróbować i dzięki niej osobiście doświadczyć tego, czego on doświadczył. Ci zaś nauczyli się formuły i zrobili z niej tekst święty. I narzucili ją wszystkim, jakby chodziło o dogmat. Postarali się wręcz o to, by rozpowszechnić ją w obcych krajach. A niektórzy nawet oddali za nią swe życie. Mistyk się zasmucił. Być może byłoby lepiej, gdyby nic nie powiedział.

Przepiękne teksty wielkiego Jogina Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981)

Pytania i odpowiedzi (poniższe teksty, losowo wyświetlane, dopracowałam na potrzeby katolików - Wiesław Matuch)

PYTANIE: A jak pan patrzy na świat? ODPOWIEDŹ: Widzę malarza malującego obraz. Obraz nazywam światem, a malarza Bogiem. Ja zaś nie jestem ani jednym ani drugim. Nie tworzę i nie jestem tworzony. Ogarniam wszystko, lecz mnie nic nie ogarnia. "Jestem wszystkim dla wszystkich" - jak mówi św. Paweł. PYTANIE: Gdy widzę drzewo, twarz, zachód słońca, obraz jest doskonały. Gdy zamykam oczy, obraz w moim umyśle rysuje się niewyraźnie i mglisto. Jeśli to mój własny umysł rysuje obraz, to do czego potrzebne mi są otwarte oczy? Przecież z zamkniętymi oczami widzę to samo, tyle że trochę mniej wyraźnie. ODPOWIEDŹ: Dzieje się tak dlatego, że pana oczy zewnętrzne są sprawniejsze niż wzrok wewnętrzny. Pana umysł zwrócony jest całkowicie ku światu zewnętrznemu. Gdy nauczy się pana wnikać w swój świat duchowy, stwierdzi pana, że jest on barwniejszy i doskonalszy niż ten, postrzegany dzięki ciału. Oczywiście do tego trzeba pewnej wprawy. Ale po co o to się spierać. Panu się wydaje, że obraz musi pochodzić od malarza, który faktycznie go namalował. Wciąż szuka pan źródła i przyczyny. A związek przyczynowy istnieje tylko w umyśle. To pamięć daje złudzenie ciągłości i powtarzalności oraz tworzy wyobrażenie związków przyczynowych. Gdy pewne zjawiska występują wielokrotnie razem, skłonni jesteśmy dopatrywać się związku przyczynowego pomiędzy nimi. W ten sposób powstają umysłowe nawyki, które bynajmniej nie są potrzebne.

Tęsknota:

Smutne są kwiaty co więdną bez słońca lecz smutniejsze jest serce co kocha bez końca

 

 

 
 

Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u