Wszystkie moje teksty osobiste publikuję co dzień na Facebook - zapraszam. Wiesiu


CHIP


Dziennik internautów

 

 

     

Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

Zdrowie  O2.PL  •   BGŻ  •   Areo2  •   NC+  •   Ukryte terapie  • Polonia

 


 

  


Nagrania VIDEO..INTERNETOWY KABARET

 

 
Nagrania VIDEO...   

Stanisław Michalkiewicz
 


 

Zapewne nie wszyscy to wiedzą, że w Polsce będzie powrót Króla. I już dziś mówię: najlepszym wzorem dla takiego urzędu w Państwie, powinien być Święty Kazimierz Królewicz (1458-84), drugi syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki. To najważniejsza wiadomość, którą teraz chciałem przekazać, a znam ją już 30 lat. Te czasy powoli nadchodzą. Ale przed nami wiele jeszcze upokorzeń, oszczerstw i cierpień. Lecz potem same sukcesy. Polska stanie się wzorem dobrych praw, mądrej konstytucji, wolności, demokracji, rycerskości i szlachetności. Będziemy pomagać osiągnąć to, również innym narodom.
Wiesław Matuch 14.12.2015r.
 

 

 

`

Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 28 lipca

1998 - Zmarł Zbigniew Herbert. 1741 - Zmarł Antonio Vivaldi, skrzypek i kompozytor włoski. 1750 - Zmarł Jan Sebastian Bach, kompozytor niemiecki. 1794 - Na gilotynie zginęli Maksymilian Robespierre i Louis Saint Just. 1804 - Urodził się Ludwik Feuerbach, filozof niemiecki. 1812 - Urodził się Józef Ignacy Kraszewski, pisarz, publicysta i historyk.1826 - Zmarł generał Józef Zajączek. 1883 - Zmarł Władysław Ludwik Anczyc, pisarz krakowski. 1902 - Urodził się Karl Popper, filozof austriacki. 1937 - Zmarł Guiglielmo Marconi, elektrotechnik i wynalazca włoski.

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami
  Różne modlitwy katolika

Czwartek, 28 lipca, 2016 roku.
WAKACJE!
Do końca roku zostało 157 dni.
Imieniny obchodzą:

Sarbeliusza Wiktora Innocentego Melchiora Walentego Marceli Aidy Św. Wiktor I, papież. Według "Liber Pontificalis" pochodził z Afryki Północnej; według św. Hieronima z południowej Italii. Jego pontyfikat trwał 10 lat (189198). Rozpoczynający się wtedy proces tzw. latynizacji Kościoła przejawił się w sporze o datę Wielkanocy. Na Wschodzie świętowano dzień zbieżny z datą żydowskiej Paschy, na Zachodzie pamiątkę Zmartwychwstania obchodzono w niedzielę. Wiktor I zaangażował się w ten spór na tyle energicznie, że groziło to odłączeniem się gmin chrześcijańskich Azji Mniejszej od Rzymu. Sytuację załagodził św. Ireneusz z Lyonu. Papież występował przeciwko ówczesnym herezjom gnozie i monarchizmowi. Nie wiadomo, jaką zmarł śmiercią, mimo że "Liber Pontificalis" zwie go męczennikiem. Pochowany na Watykanie.

 

 

 

 
 

 

Moje różne przemyślenia - losowo wyświetlane. Wiesiu Matuch

Herezja, jako zjawisko socjologiczne nie istnieje. Dla duszy tak samo nie ma żadnej herezji. Jest wolność i możliwość myślenia. Wszystkie cywilizacje w przeróżnych Galaktykach, doznają wolności myślenia i dociekania osobistego do ideałów istnienia. Prawdy narzucone, są tyranią władców duchowych, opętanych władzą. Nawet stroje liturgiczne o tym świadczą, jak władza uderzyła duchownym. Zresztą stroje liturgiczne przejęte głównie od faraonów. Herezja to zjawisko jedynie teologiczne. Teologia opracowana na rzecz podboju religijnego. Ja nie wnikam kto stworzył teologię i dogmaty. Widocznie kiedyś była taka potrzeba i konieczność chwili, aby nie wymknęła się cała nieprawda na jaw. W jej imieniu katowano ludzi. Religie, choć mają długą tradycje, w zmanipulowanych umysłach, jest z gruntu fałszywą ideą zbawienia duszy. Zbawić się może każdy sam, bez kościołów, murów kościelnych i filozofii. Wystarczy się zastanowić, co jest w życiu piękne, a co nie. Rozważyć swoje pragnienia, tęsknoty i zbawienie idzie do przodu. Nikt nikogo nie zbawi, prócz nas samych. Jezus przecież o tym mówił. Ale zmieniono jego idee dla potrzeb kościelnej i państwowej władzy. Pora o tym przypomnieć, abyśmy się nie stali fanatykami, a potem zabijali niewiernych, jak to już w przeszłości czyniono nagminnie.
 

 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

      Papież Franciszek: Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność.

 

Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u