Wiesiu Matuch - autor SMN
Początek w necie 2001r.
Fotka z 2009r. Lot do Paryża


CHIP


PC World


 


Dziennik internautów


KOSMOLOGIA   •   Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •   Kworum  •  Argonauta 

Homo sapiens   •    Eioba      O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu     Polonia  
 

 

 

 


 

  Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 31 lipca

1556 - Zmarł św. Ignacy Loyola, założyciel zakonu jezuitów. 1784 - Zmarł Denis Diderot. 1640 - Urodził się Michał Korybut Wiśniowiecki, król Polski. 1886 - Zmarł Ferenc Liszt, kompozytor i pianista węgierski. 1914 - Urodził się Louis de Funés, komik i aktor francuski. 1941 - Urodził się Paul Anka, piosenkarz kanadyjski. 1953 - Zmarł Kornel Makuszyński, pisarz i felietonista. 1962 - Zmarł Leon Kruczkowski, pisarz i dramaturg. 1967 - Urodził się Grzegorz Turnau, piosenkarz, autor tekstów.

 

        

 

 

 

        

 

 

 

   TEKSTY WYŚWIETLANE LOSOWO ZA KAŻDYM RAZEM

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Grzech - Jedno z najbardziej zaskakujących - i ulubionych zarazem - powiedzeń Mistrza było: "Bóg jest bliżej grzeszników niż świętych". I tak to tłumaczył: - Bóg w niebie prowadzi każdego, łącząc się z nim jakby nicią. Kiedy ty grzeszysz - zrywasz tę nić. I wtedy Bóg ją wiąże - i w ten sposób zbliża cię trochę do siebie. I znów twoje grzechy zrywają nić... I z każdym węzłem Bóg przyciąga cię coraz bliżej siebie.

POPISYWANIE SIĘ NA DYWANIKU MODLITEWNYM - Pewnego dnia Hasan z Basry zobaczył Rabi'a al Adawiya w pobliżu brzegu rzeki. Rzuciwszy na wodę swój modlitewny dywanik, wszedł na niego i powiedział: "O Rabi'a, chodź, pomodlimy się razem". Rabi'a powiedziała: "O Hasanie, dlaczego wystawiasz się, jak sprzedawca na bazarze tego świata? Robisz to z powodu swojej słabości". Mówiąc to rzuciła swój dywanik modlitewny w powietrze, pofrunęła na niego i powiedziała: "Chodź tutaj Hasanie, tak, żeby ludzie nas widzieli". Lecz było to więcej, niż mógł dokonać Hasan, więc się nie odezwał. Rabi'a, chcąc zdobyć jego serce, powiedziała: "O Hasanie, ryba może zrobić to, co ty zrobiłeś, a mucha to, co ja. Prawdziwa praca wykracza poza to; tym się musimy zająć".

Myśli buddyjskie: 

Najważniejszą rzeczą jest rozpoznać, że nasze niezadowolenie pochodzi od nas. Powstaje z naszej ignorancji, ślepoty na to jaka jest naprawdę nasza sytuacja, powstaje z tego, że chcemy, by rzeczywistość była czym innym niż jest. Nasza tęsknota, pragnienie, pożądanie czegoś innego niż Rzeczywistość są tym co powoduje naszą frustrację.
 

Mądrości buddyjskie: 

Nie chcę, abyś odrzucił ego - jestem świadomy jak sprytne ono jest: może odgrywać odrzucenie siebie i wtedy mówisz: - spójrz, jestem nadzwyczajny, odrzuciłem ego -. I w ten sposób ego wraca tylnymi drzwiami. Staraj się zrozumieć te sztuczki ego, bądź ich świadomy, a ego samo zniknie. Gdy pojawia się światło, ciemność znika: nie ucieka, gdyż w ogóle nie istnieje - jest tylko brakiem światła. Ego to ciemność, światło to uważność.
 

Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981):  

 
PYTANIE: Dlaczego odmawia pan światu istnienia? ODPOWIEDŹ: Wcale nie neguję świata. Widzę go jako pojawiający się w świadomości, która jest sumą znanego w bezmiarze tego co nieznane. Wszystko to się zaczyna i kończy, to czysta zjawa. O świecie można powiedzieć, że się pojawia, a nie że istnieje. To co się pojawia, mierzone według jednej skali czasu może trwać bardzo długo, zaś mierzone według innej skali - bardzo krótko; co ostatecznie wychodzi na to samo. Cokolwiek jest ograniczone w czasie, jest chwilowe i nie przysługuje mu byt realny. PYTANIE: Z pewnością dostrzega pan rzeczywisty świat, który pana otacza. Pan zdaje się zachowywać zupełnie normalnie! ODPOWIEDŹ: Panu się świat w ten sposób przedstawia. To, co u pana zajmuje całe pole świadomości, w mojej jest małym skrawkiem. Świat istnieje tylko przez chwilę. Na skutek pamięci wydaje się panu, że świat trwa. Ja nie opieram się na pamięci. Widzę świat taki, jaki jest, jako chwilową zjawę w świadomości. PYTANIE: W pańskiej świadomości? ODPOWIEDŹ: Wszelka idea "ja" i "moje", a nawet idea "jestem", zawarte są w świadomości. PYTANIE: Czyż więc pana "absolutny byt" jest nieświadomością? ODPOWIEDŹ: Idea nieświadomości istnieje tylko w świadomości. PYTANIE: Skąd pan może wiedzieć, że znajduje się w stanie najwyższym? ODPOWIEDŹ: Ponieważ w nim jestem. Jest to jedyny stan naturalny. PYTANIE: Czy może go pan opisać? ODPOWIEDŹ: Tylko przez negację, jako niczym nie uwarunkowany, z niczym nie związany, niepodzielny, nie złożony, niewzruszony, niepodważalny, nieosiągalny drogą wysiłku. Wszelkie pozytywne określenia pochodzą z pamięci i dlatego nie mogą mieć zastosowania. Mój stan również jest w najwyższym stopniu rzeczywisty i dlatego możliwy, osiągalny.
 
 

   DOŚĆ WAŻNY MÓJ TEKST O SIOSTRZE FAUSTYNCE KOWALSKIEJ:

Światłość świata jest niezauważalna. Świeci skutecznie, ale nikt prawie tego nie zauważa... A kryje się ona w Miłości i Miłosierdziu. Rozumiała to dobrze święta siostra Faustyna Kowalska.

Święta Siostra Faustyna, nie wszystko wiedziała, i nie wszystko rozumiała... Dlatego Jezus jej powiedział, aby nie rozpamiętywała dróg, którymi On ją prowadzi. Na tamte czasy kościelne, sprawy piekła i paru innych kwestii teologicznych..., musiały być tak właśnie wypowiedziane. Inaczej nie przebiła by się ze swoją misją Miłosierdzia i Miłości. Gdyby powiedziała coś niezgodnego z nauką kościoła, zaraz by ją ekskomunikowali, uznali za chorą, odstawili na boczny tor. Więc Jezus, nie mógł jej narażać na takie represje, wszak sam tę misje od początku przeprowadzał. Dziś o swych wizjach, Faustyna, powiedziała by całkiem inaczej. Jezus by jej wytłumaczył w czym tkwił problem w tamtym czasie. Wówczas nie mogło być inaczej, zatem zmuszona była mówić głosem kościoła. Z prostej przyczyny: że Bóg po raz kolejny przegrał by z radykalizmem i nienawiścią. A zamiarem Jezusa było pocieszyć ludzi i ukazać Boga całkiem innego, niż to podaje biblia. Choć i w niej jest parę cennych, natchnionych zdań. „Przyszedłem zbawić, a nie potępić...” - taki właśnie jest wydźwięk misji Faustyny. I tylko taką miała do spełnienia: Miłosierdzie, Przebaczenie, Miłość bezwarunkowa. To było podstawą. Teologia zatem, mówienie o potępieniu dusz, o piekle, to taka śpiewka kościoła nie nawróconego jeszcze wtedy. I Faustyna musiała trzymać wysoko gardę, by nie być przez kościół znokautowaną. Ta śpiewka, była jedynie wstępną grą, przed celem. Dlatego musiała być w każdym calu w sercu kościoła. W powszechności kościoła, widziała wielkie możliwości powiedzenia o dobrym Sercu Boga... Nie mogła tej szansy zaprzepaścić! I udało się! Pełny sukces. Faustyna ocalała, a Miłosierdzie dla grzeszników się głosi. Co dalej? No...następna misja Jezusa. On nie odpuszcza nigdy. Jeśli jest szansa, zrobi wszystko, aby było lepiej i cieplej..., Kiedy kościół nieco zmiękł dzięki Miłosierdziu „Faustyny”, pozostało jeszcze naprawienie teologii kościoła i jego filozofii myślenia o świecie i ludziach. Lecz to dopiero zaczątki nowej misji... Jezusa... na te czasy. Czy się uda, jak Faustynce? Notabene, która i tak wiele wycierpiała od chłodnego kościoła radykałów. Zobaczymy... co to Jezus znów wymyśli... Czym nas zaskoczy.... Faustynkę wybrał idealnie i zgrał wszystko w czasie... Dziś już się urodziło wiele dusz, gotowych na nowe otwarcie i przymierze Miłości z Bogiem... mam takie małe przeczucie... A wierzgania przy tym będzie..., że o ho... ho..  Wiesiu Matuch
 

Koronka do Bożego Miłosierdzie - video, co dzień o godz. 15.00  Oglądaj...
 

Moja legitymacja przynależności do Solidarności z 1990r.
Podpisana przez W. Frasyniuka.
W ZETO Wrocław - Komputerowym Ośrodku Obliczeniowym,
byłem członkiem Komisji Zakładowej.
Pracowałem tam 10 lat na 3 zmiany przy obsłudze dużych komputerów IBM i RIAD.
Wiesiu Matuch. Wrocław, 24.07.2015r. 

 


  Święty Kazimierz Królewicz... Czytaj...
                                            KORONKA DO ŚWIĘTEGO OJCA PIO I INNE MODLITWY  Więcej...
                    Ojciec Pio - nauki cz.1/4 (Cnota, Fiat, Pokora, Jezus, Strapienia, Człowiek, Anioł Stróż, Modlitwa) - Film...
                                       
MYŚLI ŚWIĘTEGO OJCA PIO NA KAŻDY DZIEŃ ROKU Czytaj...
Stygmatyzacja Myrna Nazzour na oczach innych...-

 

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami

Piątek, 31 lipca, 2015 roku.
WAKACJE!
Do końca roku zostało 154 dni.
Imieniny obchodzą:

Ignacego Lubomira Heleny Justyny Ernestyny Św. Ignacy z Loyoli, kapłan. Inigo Lopez de Loyola urodził się w roku 1491 w kraju Basków, jako trzynaste dziecko w zamożnym rycerskim rodzie. Otrzymał staranne wychowanie. Był paziem ministra skarbu króla hiszpańskiego, następnie służył jako oficer w wojsku wicekróla Nawarry W czasie walk hiszpańsko-francuskich znalazł się w oblężonej Pampelunie. Zraniony poważnie w nogę, został przewieziony do rodzinnego zamku. Rekonwalescencja była dla niego okresem łaski i gruntownej przemiany Po powrocie do zdrowia zawiesił oręż przed cudownym obrazem Matki Bożej w opactwie benedyktyńskim Montserrat i zamieszkał w grocie pod Manrezą. Tu, w oparciu o dzieło opata Garcii de Cisneros, napisał szkic sławnych "Ćwiczeń duchownych". W 1523 roku przez Rzym, Wenecję udał się do Ziemi Świętej. Chciał tam pozostać do końca życia, dopiero w wyniku nalegań tamtejszego legata papieskiego wrócił do kraju. Uczył się, a następnie studiował w Barcelonie, Alcala, Salamance, Paryżu. Tam 15 sierpnia 1534 roku wraz z sześciu przyjaciółmi złożywszy śluby ubóstwa, czystości oraz wierności Kościołowi, a zwłaszcza Ojcu Świętemu, dał początek nowemu zakonowi, zwanemu Towarzystwem Jezusowym. W 1537 roku Ignacy przyjął święcenia kapłańskie. Papież Paweł III zatwierdził nową wspólnotę w 1540 roku. Wkrótce potem św. Ignacy został wybrany przełożonym generalnym, urząd ten piastował do śmierci. Pozostawił po sobie 7 tysięcy listów, zawierających nieraz cenne pouczenia duchowe, "Opowiadanie pielgrzyma" oraz "Dziennik duchowy" - świadectwo ignacjańskiej mistyki. W ewolucji chrześcijańskiej duchowości mają szczególne znaczenie jego "Konstytucje" zakonu, w których zniósł obowiązek wspólnego odmawiania oficjum, przestrzegania reguły klasztornej, nakazując w zamian praktykowanie codziennej modlitwy myślnej, liturgię jako źródło życia duchowego, oraz "Ćwiczenia duchowne" - pierwowzór rekolekcji. W swoim nauczaniu przypominał, że człowiek musi dokonać pewnego wysiłku, aby współpracować z Bogiem. Św. Ignacy zmarł 31 lipca 1556 roku, przepowiedziawszy datę swej śmierci. Beatyfikowany przez Pawła V (1609), kanonizowany przez Grzegorza XV (1622). Jest patronem trzech diecezji w kraju Basków; zakonu jezuitów; dzieci, matek oczekujących dziecka, kuszonych, skrupulantów, żołnierzy oraz rekolekcji. Jego relikwie spoczywają w rzymskim kościele Di Gesu. Zakon jezuitów odegrał w naszej Ojczyźnie szczególną rolę. Wydał między innymi takie postaci, jak: św. Stanisław Kostka, św. Andrzej Bobola, św. Melchior Grodziecki oraz Jakub Wujek (tłumacz pierwszej drukowanej "Biblii" w Polsce), Piotr Skarga Pawęski (wybitny kaznodzieja). Maciej Sarbiewski (poeta zwany polskim Horacym), Franciszek Bohomolec (ojciec komedii polskiej), Adam Naruszewicz (biskup, historyk, poeta), Franciszek Kniaźnin (poeta), Jan Woronicz (arcybiskup, prymas Królestwa Polskiego, poeta), Grzegorz Piramowicz (sekretarz Komisji Edukacji Narodowej), Jan Beyzym (apostoł trędowatych na Madagaskarze). W IKONOGRAFII św. Ignacy przedstawiany jest w sutannie i birecie lub w stroju liturgicznym z imieniem IHS na piersiach. Niekiedy w stroju rycerskim i w szatach pielgrzyma. Jego atrybutami są: księga; globus, który popycha nogą; monogram Chrystusa - IHS; napis AMDG - "Ad maiorem Dei gloriam" - "Na większą chwałę Boga"; krucyfiks, łzy, serce w promieniach, smok, sztandar, zbroja.

 
 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
O Boże mój, w tęsknocie do Ciebie prośbę ślę, tak smutno mi na świecie już, Panie, umrzeć chcę!

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
Miłości rączymi pióry, nadzieją gnany do góry, coraz wyżej od padołów, wzlatując, chwyciłem połów.


 

 

System Miłości Narodów

Teresa Neumanna    Film
Święty Ojciec Pio - Więcej.
Anna K. Emmerich
Katarzyna Szymon   Film
Patron SMN - św. Franciszek z Asyżu|
Orygenes głosi wędrówkę dusz
Kapucyni
Film o Ojcu Pio
Życiorys Ojca Pio
Fula Horak
Fula - znawca życia


 


Więcej tekstów Ks. Sedlaka.....

 


Święta Faustyna Kowalska-WWW...

Rozmowy o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Dzienniczek s. Faustyny - czytany...


Święty Jan Bosko...

Film o św. Janie Bosko...

Czy jest jakiś święty, który umarł w przepychu tego świata Nie!.

 


Świenty Franciszek z Asyżu...


Film o św. Franciszku z Asyżu...

List św. Franciszka do rządzących...
Wszystkim zwierzchnikom i radnym, sędziom i rządcom na całym świecie, i wszystkim innym, do których dojdzie ten list, brat Franciszek, sługa wasz w Panu Bogu najmniejszy i godny pogardy, przesyła wam wszystkim pozdrowienie i życzy pokoju. Zastanówcie się i zobaczcie, ponieważ zbliża się dzień śmierci...

 


Święty Jan od Krzyża
Jak poznać Absolut...

Biografia Jana - film...
 


Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Twierdza wewnętrzna - Film...

ŚWIĘTA TERESA - kolejny film...

KSIĘGA ŻYCIA... - to dzieło św. Teresy trzeba koniecznie przeczytać lub programem komputerowym odsłuchać. Była wielką mistyczką a jednocześnie piękną kobietą. W jej pamiętniku opisuje jak ulegała pokusom i jak potrafiła z nimi walczyć. Kto nie przeczyta tego dzieła - nie pozna prawdziwej mistyki.

 Święta Jadwiga - Królowa Polski...
 Święta Zofia z trzema córkami...
 

Święta Barbara...


Święty Józef...

 


 OPUSZCZENIE RAJU PRZEZ ADAMA I EWĘ   ( Synonim wyjścia Aniołów  z Nieba )

 
Wszystkie moje  pisma dedykuję Mamie Jezusa.    Wiesław Matuch - autor strony SMN
 
Wiersze
Moje myśli
Starsze rozważania
Boscy Kochankowe
44 postulaty socjalne
Bajeczki do poduszeczki
Franciszek z Asyżu a ekonomiści
Myśli różne, w tym moje
Pamiętnik moich przemyśleń na ważne temat  (cały)

Credo Mutwa... film...   Gwiezdne Wrota ...oglądaj...

 

 

Następne odcinki...

 

 

 

Pamiętnik moich przemyśleń na ważne tematy.

20.01.2015r
TOLERANCJA – BRAK RADYKALIZMU W RELIGII I NAUCE
Czytaj więcej...

21.01.2015r.
PIEKŁO, CZY ROZWÓJ?
Czytaj więcej...

27.01.2015r.
ZIEMIA, KOSMOS, POZNANIE
Czytaj więcej...

30.01.2015r.
COŚ NIE TAK Z TYM ŚWIATEM
Czytaj więcej...

05.02.2015r.
BOGOWIE A NAJWYŻSZY BÓG
Czytaj więcej...

23.02.2015r.
MOJA PRAWDA O STWORZENIU BYTÓW
Czytaj więcej...

07.03.2015r.
SZATAN NIE ODPUSZCZA, ALE BÓG POMAGA
Czytaj więcej...

16.03.2015r.
O RELIGIACH I AUTOSTRADZIE DO BOGA
Czytaj więcej...

25.03.2015r.
CELNICY I NIERZĄDNICE WYPRZEDZĄ WAS DO NIEBA...
Czytaj więcej...

03.04.2015r.  (Wielki Piątek)
CIERPIENIE MOŻNA WYKORZYSTAĆ DO ZBAWIENIA DUSZY
Czytaj więcej...

05.04.2015r.  (Święto Zmartwychwstania)
CZY WARTO KOCHAĆ SWOJE ŻYCIE, CZY RACZEJ NIE?
Czytaj więcej...

12.04.2015r.  ( W Święto Miłosierdzia Bożego)
OBRAZY ŚWIĘTYCH, TRADYCJA, PRZEMIENIENIE MATERII

Czytaj więcej...

03.05.2015r. ( W Święto Królowej Polski )
KRÓLEWSKA RODZINA

Czytaj więcej...

23.05.2015r.
LIST DO POLITYKÓW
Czytaj więcej...

01.06.2015r. ( Na Dzień Dziecka )
KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA NASZE GŁOWY
Czytaj więcej...

10.07.2015r.
MOJA SKRÓCONA BAJKA O GRZE ZWANEJ ŻYCIEM
Czytaj więcej...

14.07.2015r.
RESET I START NOWEJ ŚWIADOMOŚCI

Czytaj więcej...

15.07.2015r
BEZNADZIEJNY PROTOPLASTA

Czytaj więcej...

16.07.2015r.
IMPREZA NA CAŁEGO

Czytaj więcej...

16.07.2015r.
KAŻDA RADOŚĆ DO ŚRODKA SIEBIE

Czytaj więcej...

17.07.2015R.
ODWROTNE CYWILIZACJE

Czytaj więcej...

29.07.2015R.
MISTYKA – ŹRÓDŁO WIECZNEJ PRZYJEMNOŚCI
Czytaj więcej...


   Moje odpowiedzi na posty z internetu 2015r.
- czasem i luźne myśli -
( wyświetlane losowo przy każdym odświeżeniu strony )

Każdy niech liczy na siebie..., na swoją wewnętrzną mistyczną prawdę. By uniosła go w nieznane obszary rozkoszy wiekuistej.... A Niebo, dla każdego znaczy, co innego...I to jest dopiero początek najpiękniejszych doznań... Nieznane, spotyka się oko w oko, z uśmiechem błogiego oczarowania... Napięcie nie do opanowania... Tak ma być...

Tu są w całości - najnowsze na dole strony....

   Myśli-hymny, poświecone mojemu największemu Przyjacielowi z dalekiej przeszłości - Św. Franciszkowi z Asyżu. Dziękuję Ci, mój kompanie. Wiesiu Matuch 2015r.
( wyświetlane losowo przy każdym odświeżeniu strony )

Aniołowi w niebie się kochają a na ziemni wojny mają...

 

 

 Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u