Moje różne przemyślenia - losowo wyświetlane. Wiesiu Matuch

Na wyższym stopniu odczuć następuje pełne zrozumienie i niesamowity dystans do ekonomi materialistycznej. Wyższe sfery rozumieją po co żyją - żeby odkrywać jedynie miłość. Miłość to pęd uczuć, to przekształcanie się fraktalów miłości w cudowne szczęście. Polityka, koncepcja państw, narodów, języków, nacjonalizmów, religie opętane swoimi programami nauczania, filozofie zmyślone w celach popularności i kariery, to stagnacja i zejście z planu autentycznej miłości. Miłość ze swej natury jest bezgraniczna, apolityczna, areligijna, nieformalna.
 

Wszystkie moje teksty osobiste publikuję co dzień na Facebook - zapraszam. Wiesiu


CHIP


Dziennik internautów

 

 

     

Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

O zdrowiu    O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu   Polonia

 


 

  


Nagrania VIDEO..INTERNETOWY KABARET

 

 
Nagrania VIDEO...   

Stanisław Michalkiewicz
 


 

Zapewne nie wszyscy to wiedzą, że w Polsce będzie powrót Króla. I już dziś mówię: najlepszym wzorem dla takiego urzędu w Państwie, powinien być Święty Kazimierz Królewicz (1458-84), drugi syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki. To najważniejsza wiadomość, którą teraz chciałem przekazać, a znam ją już 30 lat. Te czasy powoli nadchodzą. Ale przed nami wiele jeszcze upokorzeń, oszczerstw i cierpień. Lecz potem same sukcesy. Polska stanie się wzorem dobrych praw, mądrej konstytucji, wolności, demokracji, rycerskości i szlachetności. Będziemy pomagać osiągnąć to, również innym narodom.
Wiesław Matuch 14.12.2015r.
 

 

 

`

Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 3 maja

1791 - Uchwalenie Konstytucji 3 maja. 1469 - Urodził się Niccolo Machiavelli, historyk, filozof i dyplomata. 1505 - Uchwalenie konstytucji nihil novi. 1660 - Podpisanie pokoju w Oliwie między Polską i Szwecją. 1791 - Urodził się Henryk Rzewuski, pisarz i publicysta. 1819 - Walerian Łukasiński założył Wolnomularstwo Narodowe. 1952 - Pierwsza audycja Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. 1981 - Zainstalowanie największego na świecie zegara słonecznego. 1991 - Zmarł Jerzy Kosiński, pisarz amerykański polskiego pochodzenia. 1999 - Zmarł Władysław Terlecki, prozaik.

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami
  Różne modlitwy katolika

Wtorek, 3 maja, 2016 roku.
Do końca roku zostało 243 dni.
Imieniny obchodzą:

Marii Piotra Teodozego Antoniny Aleksandra Świętosławy. Kult Maryi jako szczególnej Opiekunki Królestwa i Korony Polskiej datuje się co najmniej od Ślubów Jana Kazimierza (1 kwietnia 1656). Od 1923 roku święto obchodzone oficjalnie w całym kraju. Jan XXIII ogłosił Maryję Królowę Polski główną patronką kraju i niebieską opiekunką naszego narodu (1962).

 

 

 
 

 

 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u