Wiesiu Matuch - autor SMN
Początek w necie 2001r.
Fotka z 2009r. Lot do Paryża


CHIP


PC World


 


Dziennik internautów


KOSMOLOGIA   •   Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

Homo sapiens   •    Eioba      O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu     Polonia  
 

 

 

 


 

  Ten filmik dedykuję Jolancie Zaniewskiej, z moimi wierszami a jej pięknymi obrazami...
Link do jej tablicy na Facebook-u

Nie powiem... ten świat jest podobny do tamtego, ponieważ jest odbiciem, kalką oryginału. Stąd uwielbiamy przyrodę, kwiatki, ptaszki... strumyki, łąki, zabawę, muzykę, sztukę, fizykę, chemię, matematykę, kształty, ogólnie wiedzę, wiry, magnesy, grawitację, pioruny, prąd, technikę... ale jest w nim małe „ale”... - cały czas nam on zagraża, ze względu na swą marną strukturę kodów i programów podtrzymujących biologiczne i psychiczne życie. Fakty? Uwielbiamy muzykę. Podkręć potencjometr na maksa i słuchaj jej cały dzień. Rozchorujesz się. Przykład może nie najlepszy... To życie częściowo jest manipulacją wyższych, duchowo chorych Aniołów, a częściowo jest to niewydolność systemu - również przez nich wdrożonego. A w ogóle, że życie składa się z takich zepsutych cząsteczek światła. Samo to już stawia nas pod murem przeogromnych ograniczeń i zniewoleń. Co absolutnie nie ma miejsca w Niebie. W tamtym oryginalnym, doskonałym świecie, już to nie występuje. Z dużą dozą niedowierzania, można powiedzieć o tych dwóch światach, że są po części bliźniacze. Jednojajowe? Trochę za śmiało powiedziane... I owszem.. na ziemi jest coś z Nieba. Lecz jest to Niebo zahukane pracą kołchoźniczą, nerwami, stresem, obowiązkami, brakiem wolności... Jest skostniałe, wytwarzające choroby komórek, starość, i najgorszą z najgorszych chorób – śmierć ciała. Zresztą i tak od początku skazanego na ostateczne niepowodzenie. Wcale nie trzeba kombinować z astralem, setkami gęstości materialnych, innych cywilizacji. To wszystko jest odbiciem tamtego, do którego podążamy, świadomie czy nie. Wcale nie musi się nic wiedzieć o innych energiach i światach, by się zbawić. Iść do Nieba można bezpośrednio z tej ziemi, bez potrzeby przechodzenia do innych klas rzeczywistości światów materialnych, zaprojektowanych przez „stukniętych” pozytywnie i negatywnie, Aniołów. Zauważmy, do Nieba gnają nas nasze zmysły, myśli i uczucia. Im głębiej wchodzimy duchem w świat oryginalny, tym mniej się zajmujemy gęstościami materii.... (...atomy, kwarki, fotony, tachiony, membrany, matryce.. i te inne świecidełka...). Kto zaczyna widzieć Niebo poprzez oczy ciała doskonałego i pamięć duszy, będzie przymykał oczy na odbicie, aby go nie wkurzała za bardzo niedoskonałość tego świata galaktycznego. Nie ma co sobie życia komplikować i zawracać głowy światami pseudo wiecznymi, gdyż wszystkie ulegają degradacji. Trzeba sięgać po oryginał. Jest on namalowany od początku w naszej duszy. Trzeba sięgać po te obrazy wieczne i stabilne, cudowne, lekkie, nikogo nie krzywdzące i nigdy nie psujące się. No tak, rzeczywiście... zaczynamy zawsze drogę od świata nieoryginalnego, czyli materialnego, przez jego podziw, fascynacje... a następnie coraz głębiej wchodzimy w środek duszy, i tam odkrywamy i otwieramy na oścież wiecznie rozkwitające niebiańskie, bajkowe krainy, cudowne i przyjazne, spełniające najskrytsze nasze oczekiwania i tęsknoty... Wyśnione i wypłakane przez nas nocami przy poduszce...
. WiesiuM


 

  Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 7 października

1849 - Zmarł Edgar Allan Poe. 1885 - Urodził się Niels Bohr, fizyk duński. 1913 - Wprowadzenie ruchomej taśmy montażowej. 1918 - Orędzie Rady Regencyjnej do narodu polskiego. 1940 - Akcja "Wieniec" w okupowanej Warszawie. 1949 - Utworzenie NRD. 1960 - Katastrofa na Renie.

 

        

 

 

 

        

 

 

 

   TEKSTY WYŚWIETLANE LOSOWO ZA KAŻDYM RAZEM

Fragmenty BIAŁEJ KSIĘGI
Autorka - JZ KNIGHT

Wasze nasienie jest nieśmiertelne i wiekuiste. Pomimo wszystkich waszych wątpliwości - nieważne do jakiego stopnia ograniczacie wasze królestwo, nieważne jak bardzo się martwicie i rozpaczacie - istnieje jedna rzecz, której nigdy nie będziecie w stanie zniszczyć i ona nazywa się życiem. Bez względu na to jak ślepi i zamknięci zechcecie być, zawsze będziecie życiem, ponieważ ono jest wartością, zwaną Bogiem i wy nim jesteście. Wasze aktualne życie to marzenie wspaniałe marzenie fasada, że tak powiem. To jest myśl, bawiąca się materią i tworząca ciekawe rzeczywistości, które wiążą wasze emocje z tą płaszczyzną istnienia tak długo, dopóki wy marzyciele nie obudzicie się. Nigdy nie zdawaliście sobie sprawy z tego jak piękni jesteście, ponieważ tak naprawdę nigdy się sobie nie przyjrzeliście. Nigdy nie zastanowiliście się nad tym, kim jesteście i czym jesteście. Chcecie zobaczyć jak Bóg wygląda? Spójrzcie w lustro. Patrzycie mu prosto w twarz. OTO BÓG. Uświadomcie sobie waszą wartość. Nie istnieje nic, według czego można by ją oszacować. Nie istnieje wizerunek, który odzwierciedliłby wasze piękno. A wasze królestwo nie ma granic. Najwspanialsze kazanie, jakie kiedykolwiek powiedziano, zostało wygłoszone przez wielkiego mistrza na szczycie góry. Kiedy on stał i patrzył na tłumy, które przyszły go słuchać, zwrócił się do nich w te słowa: "Oto Bóg". To było wszystko, co musiał powiedzieć, nic więcej - oto Bóg - ponieważ każda osoba stworzyła swoje własne ograniczenia, pragnienia i choroby, swoje własne bogactwo i biedę, radość i rozpacz, życie i śmierć. Oto Bóg. Zapamiętajcie to, ponieważ jesteście "on, który żyje we wszystkim". Nadejdzie dzień, w którym ujrzycie Boga. Dotknijcie waszego "ja" to jest wszystko, co musicie zrobić.

Fragmenty książki Ramtha: PRZEBUDZENIE NA NIEZWYKŁOŚĆ:

 Wspaniałe zdrowie przychodzi łatwo wewnętrznemu Bogu, ponieważ stan waszego jestestwa jest z tym w zgodzie - w oczach Boga wasze zdrowie jest doskonałe - ale ciało funkcjonuje w zgodzie z zamówieniami zawartymi w każdej waszej myśli. Powinniście zmienić wasze instrukcje. W zgodzie z informacją, którą obecnie posiada wasze ciało, jego biologiczny zegarek tyka i biorąc pod uwagę trudne warunki, w których żyjecie, jesteście genetycznie zaprogramowani, by żyć przez określony czas. Bóg zna datę waszej śmierci i jest na nią przygotowany. W wieku dwudziestu jeden lat wasza siódma pieczęć zaczyna wydzielać hormon śmierci - on już płynie w waszych ciałach. Hormon śmierci wyłącza zdolność komórek do wiecznego życia i zaczyna proces erozji i degeneracji. To wszystko dzieje się w zgodzie z waszą kulturą, w zgodzie z tym, co myślicie i w zgodzie z całą grupą adorujących się wzajemnie ludzi, którzy są jedynie "torbami" pełnymi środków chemicznych. W "Liście" bierzecie pod uwagę wasze zdrowie, wagę, odżywianie się i nieograniczoność. Powiedzieliście waszemu wewnętrznemu Bogu, że chcecie się znaleźć w "wolnej przestrzeni". "Wolna przestrzeń" jest równoznaczna z nieograniczonym umysłem. W obecności waszego Świętego Ducha rozkazujecie waszemu ciału, by wypełniło się promienistą energią. Dlaczego wasz wewnętrzny Bóg nie posłuchałby tego? Taki jest wasz rozkaz. Dziecko zrobi wszystko dokładnie tak, jak chcecie. Nie będzie z wami dyskutować. Ono sprawi, że wypełni was promienista energia. Jednak w dniu, w którym się obudzicie i będziecie zbyt zmęczeni, by rozkazać Bogu, by wypełnił was promienistą energią, zabraknie wam jej. Kiedy rano powiecie: "Jestem zbyt zmęczona/y, by wstać i nakazać, by wypełniła mnie promienista energia. Myślę, że dzisiaj nie jestem na nią gotowa/y", nie przejmuj się. Ona się nie pojawi. Idź spać. Tak to właśnie funkcjonuje. "Lista", którą wam dałem, jest nową linią życia, "mapą", która każdego dnia afirmuje tę linię życia i przygotowuje jej urzeczywistnienie w zgodzie z waszym postępem. Ta "Lista" niesie ze sobą wasze nowe przeznaczenie. Kiedy będziecie ją stosować każdego dnia, ona odwróci waszą uwagę od istniejącego w każdej komórce genetycznego przeznaczenia, które kieruje wydzielaniem hormonów w waszym ciele. Ona także zmieni wasz sposób myślenia i postawy, dzięki którym znajdowaliście się na waszej poprzedniej linii życia. "Lista", jeżeli będziecie ją stosować każdego dnia, pomoże wam kontynuować waszą podróż i nie pozwoli wam zabłądzić.

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Rozjaśnienie - Pewnego razu uczniowie dyskutowali o pożytku z lektury. Niektórzy uważali, że to strata czasu. Inni byli przeciwnego zdania. Poproszony o wyrażenie swej opinii, Mistrz rzekł: - Czy kiedykolwiek czytaliście, któryś z tych tekstów, gdzie zapiski poczynione przez czytającego na marginesie dają tyleż samo światła, ile sam tekst? Uczniowie skinęli głową na znak zgody. A Mistrz dodał: - Życie jest jednym z takich tekstów.

LUDZKIE JEDZENIE DLA PTAKA - Dawno temu rzadki ptak, nigdy przedtem nie widziany w Chinach, przyleciał do przedmieścia stołecznego miasta. Cesarz był zachwycony. Rozkazał, żeby zaoferowano ptakowi jedzenie z jego własnego stołu i żeby sprowadzono cesarską orkiestrę, by grała ku jego uciesze. Lecz ptak wyglądał na nieszczęśliwego i oszołomionego. Nie chciał tknąć się oferowanego jedzenia i w krótkim czasie zachorował i zdechł.

Myśli buddyjskie: 

Budda nie jest bogiem - kimś, do kogo winniśmy się modlić. Nie jest również kimś, przed kim należy zginać kark. Budda to po prostu osoba przebudzona - nic więcej i nic mniej.
 

Mądrości buddyjskie: 

Ludzie bezustannie debatują, bezustannie dyskutują. Wydaje się, że poprzez te dyskusje czegoś unikają. Unikają życia. Usiłują zająć się czymkolwiek, aby tylko rzeczywiste życie i rzeczywista śmierć nie miały do nich dostępu.
 

Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981):  

 
PYTANIE: Jest tylu świętych, którego najlepiej słuchać? ODPOWIEDŹ: Istnieje we wszechświecie moc działająca na rzecz oświecenia i wyzwolenia. Jest ona zawsze obecna w sercach ludzi. To czynnik jednoczący. Jedność wyzwala i wolność jednoczy. W końcu nic nie jest moje lub pana - wszystko jest nasze, wspólne. Niech pan po prostu przebywa ze sobą jedno, a będzie pan jeden ze wszystkim. Wszechświat będzie pana domem. "Kto trwa we mnie i ja w nim trwał będę". To jest jedność świętych. PYTANIE: A więc osiąga się to dzięki skupieniu myśli na odczuciu jestem? ODPOWIEDŹ: Pewne jest to co proste, nie to co zawiłe. A jednak ludzie nie ufają temu co proste, łatwe i zawsze osiągalne. Dlaczego by nie sprawdzić tego co mówię? Może to wyglądać na coś bardzo małego i niepozornego jak nasionko gorczycy, które potem wyrasta w potężne drzewo. Proszę sobie samemu dać szansę! PYTANIE: Dlaczego ludzie szukają Boga w kościele? ODPOWIEDŹ: Żeby spotkać siebie samych. Gdzie indziej mają za dużo do czynienia ze światem zewnętrznym. Tutaj nic im nie przeszkadza, mogą zostawić swoje codzienne troski na chwile i zetknąć się z własną istotą.
 

Medytacje OSHO  czytaj...

 

SAI BABA - książka... czytaj..

 

 

Książki Barbary Marciniak

(Teksty wyświetlane są na dole strony...)

Zwiastuni Świtu

O autorce - Podziękowania - Słowo wstępne - Przedmowa
Rozdział 1: Ambasadorzy z głębi czasu
Rozdział 2: W drodze do Najwyższego Stwórcy
Rozdział 3: Kim są wasi bogowie?
Rozdział 4:Wspomnienia w strefie wolnej woli
Rozdział 5: Kto nosi w sobie strunę światła
Rozdział 6: Ujawnienie historii
Rozdział 7: Wielowymiarowe zespolenie
Rozdział 8: Poza ostateczną tyranią
Rozdział 9: Nowe głęboki granice
Rozdział 10: Nowy paradygmat światła
Rozdział 11: Nazwa gry
Rozdział 12: Nieść światło to najtrudniejsze zadanie
Rozdział 13: Czyim jesteście celem?
Rozdział 14: Emocje – tajemnica w kronikach czasu
Rozdział 15: Inicjacja Ziemi poprzez jedność
Rozdział 16: Heretycy wyprzedzający swoją epokę
Rozdział 17: Język Światła
Rozdział 18: Symfonie świadomości
Rozdział 19: Rozniecanie wewnętrznego płomienia
Rozdział 20: Seks – most do wyższych poziomów świadomości
Rozdział 21: Wasze zobowiązanie rozwoju w trzech wymiarach
Rozdział 22: Galaktyczna fala przypływowa światła

Ziemia Zwiastunów Świtu

O autorce - Podziękowania - Wstęp
Rozdział 1: Gra, szyfry, liczby podstawowe
Rozdział 2: Żyjąca Biblioteka
Rozdział 3: Ziemia mówi
Rozdział 4: Ziemia jest waszym domem
Rozdział 5: Ożywienie Bogini
Rozdział 6: Poziom świetlnego ciała
Rozdział 7: Taniec wymiarów
Rozdział 8: Dar bogów
Rozdział 9: Podróże przez korytarze czasu
Rozdział 10: Mówią niebiosa
Rozdział 11: Inicjacja Ziemi
Rozdział 12: Drodzy przyjaciele, przebudźcie się w tym śnie
Epilog

Zwiastuni Świtu - Świetlana Rodzina

Podziękowania - Słowo wstępne - O autorce - Wstęp Plejadian
Rozdział 1: Rzeczywistość jest zwierciadłem
Rozdział 2: Wrota czasu
Rozdział 3: Gra życia
Rozdział 4: Wasze wielkie dziedzictwo
Rozdział 5: Szczyty przeznaczenia
Rozdział 6: Nic nie jest dokładnie takie, jakim się wydaje być
Rozdział 7: Imperium Umysłu
Rozdział 8: Rodzina Ciemności
Rozdział 9: Dar, którego oczekują Bogowie
Rozdział 10: Legendy w kosmosie
Rozdział 11: Bogowie ukryli swe dobra
Rozdział 12: Odpowiedzieć Stwórcy
Rozdział 13: Najwspanialsza godzina. Posłowie

 

  Autor książek - Eckhart Tolle  

"Potęga Teraźniejszości" -  format audio, polski lektor elektroniczny:  P1  P2  P3  P4  P5  P6  P7  P8  P9  P10

 

(Teksty wyświetlane są na dole strony...)

Potęga Teraźniejszości

Autor - Eckhart Tolle

Spis treści, wprowadzenie, podziękowania, jak powstała książka...
Rozdział 1: Nie jesteś swoim umysłem
Rozdział 2: Świadomość - wyjście z bólu
Rozdział 3: W głąb tej oto chwili
Rozdział 4: Umysł i jego uniki przed teraźniejszością
Rozdział 5 Obecność
Rozdział 6: Ciało wewnętrzne
Rozdział 7: Bramy nieprzejawionego
Rozdział 8: Związki oświecone
Rozdział 9: Gdzie nie sięga szczęście ani nieszczęście, panuje spokój
Rozdział 10: Sens poddania

 http://www.shaumbra.pl/

ROBERT A. MONROE  "Podróże poza ciałem"

  Słowo od autora
  Wstęp
  Po omacku
  Poszukiwania i badania
  Na dowód

  Tu i teraz
  Bezkres i wieczność
  Światy równoległe

  Post Mortem 
 Tak mówi biblia
  Anioły i archetypy
  Inteligentne zwierzęta
  Dar czy brzemię?
  Przypadkowe wizyty
  Drugie ciało
  Świadomość i nadświadomość
  Seksualizm w stanie drugim
  Ćwiczenia wstępne
  Proces oddzielenia
  Analiza wypadków
  Trochę statystyki
  Bez konkluzji
  Tezy: czy racjonalne?
  Epilog: o Robercie Monroe


ROBERT A. MONROE  "Dalekie podróże"

  PRZEDMOWA
  PROLOG
  STARA DROGA
  HEMI-SYNC
  OTWIERANIE WRÓT
  PIERWSZY ZESPÓŁ BADAWCZY
  NOWE KONTAKTY
  PRZEJŚCIE
  BADANIA I METODY
  MIEJSCE SPOTKAŃ
  TĘCZOWA DROGA
  NOWY PRZYJACIEL
  WAŻNA MISJA
  ZASŁYSZANA HISTORIA
  TERAPIA WSTRZĄSOWA
  KRÓTKA LEKCJA
  WYCIECZKA W PRZYSZŁOŚĆ
  ZGROMADZENIE
  EPILOG
  UZUPEŁNIENIE 

ROBERT A. MONROE  " Najdalsza podróż"

  PRZEDMOWA
  ZMIENNOŚĆ
  PIERWSZY TROP
  WZDŁUŻ MIĘDZYSTANU
  POWITANIA I POŻEGNANIA
  TO, CO WIADOME
  WEWNĄTRZ I ZEWNĄTRZ
  WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM
  WSPOMNIENIE I PRZEGLĄD
  TRUDNA DROGA
  NIEPROSZONA ŚWITA
  SPOJRZENIE W GŁĄB SIEBIE
  WEWNĄTRZ WNĘTRZA
  PRECYZYJNE DOSTRAJANIE
  SUMA I CZĘŚCI
  MEANDRY I ZAKOLA
  WIDOK Z POBOCZA DROGI
  DALSZE POSZUKIWANIA
  NOWY KIERUNEK 
  BIORĄC WOLNE
  INSTYTUT MONROE'A
  PROGRAM POWROTU DO DOMU


L. Gardner
 

Krew z Krwi Jezusa     
Ukryte dzieje Jezusa     
Potomkowie Dawida    
W Królestwie Władców
Gwiezdny ogień - L. Gardner
   
PLAGIAT CHRZEŚCIJAŃSTWA?

 

 

Moja legitymacja przynależności do Solidarności z 1990r.
Podpisana przez W. Frasyniuka.
W ZETO Wrocław - Komputerowym Ośrodku Obliczeniowym,
byłem członkiem Komisji Zakładowej.
Pracowałem tam 10 lat na 3 zmiany przy obsłudze dużych komputerów IBM i RIAD.
Wiesiu Matuch. Wrocław, 24.07.2015r. 


  Święty Kazimierz Królewicz... Czytaj...

 PStygmatyzacja Myrna Nazzour na oczach innych...

 

 

         Stygmatyk Giorgio Bongiovanni

 

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami

Środa, 7 października, 2015 roku.
Do końca roku zostało 86 dni.
Imieniny obchodzą:

Sergiusza Bakchusa Marka Mireli Justyny Andrzeja Rościsławy Amelii. Św. Sergiusz i św. Bakchus, męczennicy (+ III/IV w.). Najbardziej popularni święci starożytnego Wschodu. Nie zachowały się o nich bliższe informacje. Starożytna "Passio" prezentowała ich jako oficerów cesarskich wojsk pogranicznych stacjonujących nad Eufratem. Za swe przekonania religijne zostali uwięzieni i poddani torturom. Ponieśli śmierć w czasach Maksymiliana lub Maksyma Dyzmy. "Martyrologium rzymskie" podaje lakoniczną notę: "Bakchusa tak długo chłostano żelaznymi knutami, aż poraniony na całym ciele wyzionął ducha, wyznając nieustannie Jezusa Chrystusa. Sergiuszowi zaś włożono na nogi buty nabite wewnątrz gwoździami. A ponieważ niezłomnie trwał w swojej wierze, ścięto go mieczem." Odzwierciedleniem rozpowszechnionego kultu Świętych są liczne kościoły Wschodu, powstałe już w V wieku, oraz bogata ikonografia ruska. W IKONOGRAFII Święci męczennicy przedstawiani są z insygniami oficerskimi. Ich atrybutem jest krzyż, korona i palma męczeńska.

 
 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Piękno Najwyższe, cudne blaski Twoje łączą mnie z Tobą, jak więzów spojenie. Czemu zamykasz te Boże podwoje, kiedy Twa światłość tak mi wzmacnia duszę, że ponad wszystko miłuję cierpienie?

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
Wyrwij mnie już z tej śmierci, Boże mój, i daj życie! Nie chciej mnie dłużej trzymać na tym wygnańczym świecie! Patrz, jak Ciebie pożądam, w bólu rany otwieram, umieram, bo nie umieram!


 

 

 

System Miłości Narodów

Teresa Neumanna    Film
Święty Ojciec Pio - Więcej.
Anna K. Emmerich
Katarzyna Szymon   Film
Patron SMN - św. Franciszek z Asyżu|
Orygenes głosi wędrówkę dusz
Kapucyni
Film o Ojcu Pio
Życiorys Ojca Pio
Fula Horak
Fula - znawca życia


 


Więcej tekstów Ks. Sedlaka.....

 


Święta Faustyna Kowalska-WWW...

Rozmowy o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Dzienniczek s. Faustyny - czytany...


Święty Jan Bosko...

Film o św. Janie Bosko...

Czy święci nie są żywymi sługami w wytrwałym i heroicznym praktykowaniu cnót, które nie przekraczają w sposób konieczny biedne ludzkie siły.

 


Świenty Franciszek z Asyżu...


Film o św. Franciszku z Asyżu...

List św. Franciszka do rządzących...
Wszystkim zwierzchnikom i radnym, sędziom i rządcom na całym świecie, i wszystkim innym, do których dojdzie ten list, brat Franciszek, sługa wasz w Panu Bogu najmniejszy i godny pogardy, przesyła wam wszystkim pozdrowienie i życzy pokoju. Zastanówcie się i zobaczcie, ponieważ zbliża się dzień śmierci...

 


Święty Jan od Krzyża
Jak poznać Absolut...

Biografia Jana - film...
 


Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Twierdza wewnętrzna - Film...

ŚWIĘTA TERESA - kolejny film...

KSIĘGA ŻYCIA... - to dzieło św. Teresy trzeba koniecznie przeczytać lub programem komputerowym odsłuchać. Była wielką mistyczką a jednocześnie piękną kobietą. W jej pamiętniku opisuje jak ulegała pokusom i jak potrafiła z nimi walczyć. Kto nie przeczyta tego dzieła - nie pozna prawdziwej mistyki.

 Święta Jadwiga - Królowa Polski...
 Święta Zofia z trzema córkami...
 

Święta Barbara...


Święty Józef...

 


 OPUSZCZENIE RAJU PRZEZ ADAMA I EWĘ   ( Synonim wyjścia Aniołów  z Nieba )

 
Wszystkie moje  pisma dedykuję Mamie Jezusa.    Wiesław Matuch - autor strony SMN
 
Wiersze
Moje myśli
Starsze rozważania
Boscy Kochankowe
44 postulaty socjalne
Bajeczki do poduszeczki
Franciszek z Asyżu a ekonomiści
Myśli różne, w tym moje
Pamiętnik moich przemyśleń na ważne temat 2015  (cały)

Credo Mutwa... film...   Gwiezdne Wrota ...oglądaj...

 

 
Moje wiersze ze zdjęciami malarki Jolanty Zaniewskiej

 

I nie jest życie piękne? Zostałem dziadkiem. Moja Wandzia urodziła maleństwo, a jeszcze nie dawno, pamiętam jak sama taka była... hihihi (zdjęcie powyżej). A co będzie ze mną za 30 lat?, może na mnie przyjdzie kolej i pojawię się jako niemowlak? Mam jednak nadzieję, że mimo mych szaleństw, będzie to już mój ostatni zakręt, przed wykolejeniem się w Niebie. Oby, proszę... Panie... Jak zwykle, fotka z refleksją. Nie popuści Wiesiu... Oj, nie... „bo taki jestem zimny drań.... i dobrze mi z tem bez dwóch zdań..” tra la la...tra ta ta...

   Moje różne myśli 2015r.

Czytaj całość, na dole najnowsze...

Istność w istności, bez opamiętania i logiki. To jest to zjednoczenie, o którym "śpiewa" światło pragnień nieopisanych...

 

Każda epoka, każda cywilizacja musi dojść do swoich wniosków, i swojej duchowości. Nie można lać młodego wina do starych bukłaków, bo popękają. Przeszłość jest za nami. I ci, co tam zjedli swoje zęby na filozofii - przeminęli. My musimy zjadać swoje... lecz tak powinniśmy żuć rzeczywistość, by zębów twórczej emocji, nie zjeść do samej szczęki... Zbudujmy taki most integracji, wspólnej myśli, który przetrwa dłużej niż milion lat świetlnych.. Pokażmy przeszłości, że stać nas na lepsze oko poszukiwań...

 

Bajeczki do poduszeczki - autor Wiesiu

 

 

Wielką, uniwersalną bibliotekę, co dzień, odwiedzało wiele muszek. Siadały na półkach i z zapartym tchem czytały teksty napisane przez pisarzy z różnych planet. Ceremonia czytania książek odbywała się w każdy dzień, o tej samej porze. Muszki były niezwykle wykształcone, a pomimo to ciągle zdobywały wiedzę. Wszystko, czego się uczyły, zapamiętywały całym organizmem. Mózgu nie posiadały. W sposobie zdobywania informacji, nie miały sobie równych. Potrafiły czytać bez kartkowania. Skupiały się na danej lekturze, a treść strumieniami przelewała się do ich świadomego ciała. A tak to, poza książkami i odrobiną pożywienia, długo odpoczywały, bawiąc się. Fruwały, figlowały, prześcigały się w akrobacjach. Kręciły koła, jak na karuzeli i wcale im się w głowach od tego nie zawracało.

 Jak to mówią: nic przed papieża...  A ja zawsze wystawiałem nos... i w końcu Franciszek otworzył szeroko bramy Królestwa Niebieskiego. Chwała mu za to... Teraz czyny...
 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

 

 

 Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u