Strona główna System Miłości Narodów

 

Cała książka - G. P. Małachow - Urynoterapia.pdf...Czytaj...

Cała Książka - G.P Małachow - Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie.pdf...Czytaj...

 

Skład moczu ludzkiego jest bardzo złożony i obejmuje około 200 składników. Znajdują się w nim: woda, mocznik, kwas moczowy, zasady purynowe, kwasy nukleinowe, pochodne guanidyny, histydyna, kwas hipurowy, nienasycone kwasy glikuronowe i siarkowe, barwniki, siarka obojętna, rodanki, ślady białek, aminokwasów, glukozy, acetonu, kwasów żółciowych, kwasu mlekowego, kwasu pirogronowego, cholesterolu, inozytu, wyższych kwasów tłuszczowych, lotnych kwasów tłuszczowych, kwasu szczawiowego i bursztynowego i innych. W moczu ujawniono pepsynę, trypsynę, amylazę, fosfatazy i inne enzymy; hormony sterydowe, witaminy; spośród substancji mineralnych - wszystkie, jakie są obecne w organizmie; gazy — azot, dwutlenek węgla, tlen i substancje o niepoznanej dotychczas strukturze bakteriobójczej i wirusobójczej.


Urynoterapia czyli zbawienne działanie moczu

Natura tak nas zaopatrzyła, że wszystko co potrzebne mamy w zasięgu ręki. Nie trzeba daleko szukać leku na nasze dolegliwości - najlepszy i najbezpieczniejszy produkujemy sami. To nasz mocz. Niestety w naszej kulturze jest postrzegany jako coś obrzydliwego z czym nie powinno się mieć kontaktu. Przeczytajcie proszę jakie wspaniałe właściwości ma uryna:)))
Mocz wywiera bardzo silny wpływ na cały organizm, jest to uniwersalny środek, którym można wyleczyć praktycznie prawie wszystko. Może być wprowadzany do organizmu różnymi drogami. Każdy może znaleźć tu metodę najlepszą dla siebie i swoich dolegliwości. Urynę można stosować w każdym wieku ale w wieku starszym, kiedy środowisko organizmu jest bardziej zasadowe i organizm zaczyna gnić od środka, urynoterapia przestawia organizm w stronę kwaśnego środowiska i efekty bywają najbardziej spektakularne.

Uryna przyjmowana wewnętrznie

Do picia należy wykorzystać środkową porcję moczu, najlepszy jest mocz poranny. Jeśli przyjmujemy lekarstwa należy przerwać picie moczu aż do 2-4 dni po zakończeniu kuracji lekowej. Smak uryny uwarunkowany jest naszą dietą - im mniej soli, cukru, oczyszczonej mąki, białka, przetworzonej i konserwowanej żywności spożytym nasz mocz będzie miał lepszy smak i lepsze właściwości. Im więcej w naszej diecie świeżych owoców i warzyw tym również łatwiej będzie ten mocz wypić.

Należy pamiętać że gdy zaczyna się przyjmować urynę wewnętrznie może wystąpić tzw. reakcja ozdrowieńcza. Śluz i substancje patologiczne z przewodu pokarmowego zaczynają się odrywać i następuje ich usuwanie.


Jama ustna - należy płukać świeżym moczem do dwóch minut

dezynfekuje jamę ustną
hamuje procesy gnilne
odkaża migdałki
goi i wzmacnia błonę śluzową jamy ustnej
hamuje rozwój próchnicy
trzymany w ustach przez 30 minut wzmacnia i remineralizuje szkliwo
leczy korzenie zębowe
jest najlepszą "pastą do zębów"


Żołądek

w drodze do żołądka uryna uzdrawia błonę śluzową przełyku
oczyszcza żołądek ze śluzu
oczyszcza komórki wydzielnicze żołądka
wzmacnia błonę śluzową
hamuje rozwój wrzodów żołądka i dwunastnicy i goi je (jesli zawiera mało soli)
odrywa polipy żołądka (odparowany do 1/2-1/4 objętości)
oczyszcza ścianki dwunastnicy
a tym samym poprawia wchłanianie i reguluje masę ciała
Jelita - szkodliwe substancje zatrzymane są przez ścianki jelita mocz wchłania się do krwi rozcieńczając ją
 

Wątroba

z krwią trafia do wątroby która oczyszcza się
żółć ulega rozrzedzeniu
zlepki żółci rozpływają się
kamienie w pęcherzyku stopniowo się rozpuszczają
Po przejściu przez wątrobę, z krwią, składniki moczu wywierają rozmaity wpływ na organizm:

reguluje gospodarkę hormonalną
rozpuszcza skrzepy krwi
usuwa blaszki miażdżycowe ze ścianek naczyń
usuwa obrzęki
tłumi ogniska nowotworowe
pobudza serce i nerki
Po przejściu przez cały organizm jest ponownie tworzony w nerkach oczyszczając tkankę nerkową a następnie zostaje wydalony. Dzięki swoim właściwościom zakwaszającym mocz tłumi procesy rozkładu i stany zapalne i regeneruje zniszczone tkanki.


Lewatywy z moczu

Picie uryny działa na układ pokarmowy aż do jelita cienkiego włącznie, lewatywa natomiast na jelito grube. Zatem picie moczu i lewatywy z moczu łącznie oddziałują na cały układ pokarmowy. Do lewatyw można wykorzystywać mocz świeży lub odparowany do 1/2-1/4 jego początkowej objętości. Najpierw należy zrobić lewatywę z wody z cytryną potem przyzwyczajać jelita do lewatyw ze świeżego moczu a następnie z odparowanego.


Zalety lewatyw urynowych:

bezpieczne - jest to najlepszy składnik do wykonania lewatywy, wyprodukował go nasz własny organizm, składem podobny do osocza krwi, nie ma możliwości przedawkowania
dezynfekuje wnętrze jelita grubeg
reguluje ph środowiska jelit
niszczy patogenną mikroflorę
stymuluje rozwój pożytecznych bakterii
zasysa wodę do wnętrza jelita dzięki czemu czyści ścianki jelita
regeneruje błonę śluzową
usuwa wszelki pasożyty zamieszkujące nasze jelito grube
usuwa polipy jelit
leczy wszelakie zaburzenia i choroby jelit
zapobiega zaparciom
pobudza jelita do pracy i przywraca perystaltykę
zwiększa nasz potencjał energetyczny poprzez regulację pracy jelita
podnosi odporność
poprzez oczyszczanie odciąża pracę innych organów


Przyjmowanie moczu przez nos i uszy

Płukanie zatok - do tych zabiegów najlepszy jest mocz świeży. Stosowany przez joginów oczyszczający zabieg netti polega na wlewaniu moczu jedna dziurka nosa a wypuszczaniu druga lub wlewaniu jedna dziurka a wypuszczaniu ustami lub, najtrudniejsza wersja, braniu do ust i wypuszczaniu nosem. Ponieważ jama nosowa jest mocno unerwiona to pobudzanie tych nerwów wpływa na funkcje wszystkich narządów i układów w organizmie. Receptory węchowe związane są z przysadką mózgową a również w czasie płukania mocz przenika przez kość sitową do mózgu dzięki temu sprzyja regulacji i koordynacji funkcji organizmu.
Zakraplanie do nosa - nadają się wszelkie rodzaje moczu. Oczyszcza się mózg, regeneruje wzrok, węch i poprawia pamięć
Zakraplanie do uszu - przywraca słuch i leczy choroby uszu
Wdychanie moczu - stosuje się stary mocz ze słabym zapachem amoniaku. W ten sposób można pozbyć się infekcji płuc i oczyścić je ze śluzu, pobudzić zdolności twórcze, uaktywnić seksualność (mocz osoby płci przeciwnej). Aby pobudzić organizm dobrze jest wdychać pary moczu bardzo starego.


Masaże urynowe

Do tego celu najlepiej nadaje się mocz odparowany do 1/4 objętości. Masując skórę oddziałujemy na układ nerwowy i uzyskujemy silny efekt pobudzający; poprawę krążenia krwi, termoregulacji i przemiany materii. Oparowany mocz ma właściwości żrące, dzięki temu rozszerza pory skóry a sól w moczu na zasadzie osmozy wyciąga złogi z organizmu. Taki mocz ma wspaniałe właściwości gojące (na drugim miejscu sa łzy a na trzecim mocz nieodparowany). Zatem jeśli się oparzysz albo skaleczysz to na ranę należy nasikać (jak mówiła moja prababcia "oszczać"). Wcieranie moczu w skórę głowy sprzyja przywróceniu koloru w siwych włosach, poprawę kondycji włosów i odrastanie po wypadnięciu.

Wysypka pojawiająca się na skórze masowanej uryną świadczy o tym że oczyszczanie rozpoczęło się i toksyny zaczynają wychodzić przez skórę. Należy kontynuować zabiegi aż do całkowitego oczyszczenia skóry. Pomaga temu sauna lub łaźnia parowa - przyspiesza usuwanie toksyn.

Okłady uryny na stopy pobudzają energię całego organizmu, podobnie działają masaże i kąpiele z dodatkiem uryny (sikanie w wannie wcale nie jest takie złe)

Można pomóc chorym narządom poprzez masaże urynowe w okolicy tego narządu. W kosmetyce mocz może być używany do masażu twarzy, rąk i szyji - należy posmarować i poczekać aż wyschną i powtórzy kilkakrotnie. Zmyć chłodną wodą. Podobno takie zabiegi wspaniale odmładzają a skóra pozbywa się zmarszczek.

Chyba każdy słyszał że mocz jest dobry przy grzybicach, można robić okłady z odparowanego moczu, lewatywy i przyjmować wewnętrznie.Okłady z glinki i uryny

Stosujemy glinkę rozrobioną moczem lub ugotowaną w moczu. Mocz porusza chorobę a glinka ją wchłania. Moczymy bawełnianą tkaninę kładziemy na ciało a na niej rozprowadzamy grubą warstwę glinki rozrobionej moczem, na wierzch dajemy tkaninę lub papier woskowany. Owijamy bandażem. Glinka napełnia urynę energią promienistą co ma korzystny wpływ dla zdrowia. Można w ten sposób oddziaływać na skore zdrową lub zmienioną np. guzami rakowymi, nawet na guzy mózgu - stosuje się okłady na skórę głowy okłady z chłodnej glinki.

Skóra jest najlepszym miejscem na stosowanie moczu a mocz najbardziej uzdrawiającą substancją.Całość wpisu oparłam na książce Giennadija Małachowa pt. "Urynoterapia". Systematycznie będę jeszcze poprawiać i uzupełniać ten wpis. Zachęcam wszystkich którzy zdecydują się na urynoterapię do sięgnięcia po książkę gdyż to co tu opisałam to tylko niewielki jej fragment. W książce znajdziecie więcej praktycznych porad na temat stosowania uryny i mnóstwo przykładów z życia a także więcej naukowych informacji na temat działania moczu.