Wiesiu Matuch - autor SMN
Początek w necie 2001r.
Fotka z 2009r. Lot do Paryża


CHIP


PC World


 


Dziennik internautów


KOSMOLOGIA   •   Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

Homo sapiens   •    Eioba      O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu     Polonia  
 

 

 

 


 

  Ten filmik dedykuję Jolancie Zaniewskiej, z moimi wierszami a jej pięknymi obrazami...
Link do jej tablicy na Facebook-u

Nie powiem... ten świat jest podobny do tamtego, ponieważ jest odbiciem, kalką oryginału. Stąd uwielbiamy przyrodę, kwiatki, ptaszki... strumyki, łąki, zabawę, muzykę, sztukę, fizykę, chemię, matematykę, kształty, ogólnie wiedzę, wiry, magnesy, grawitację, pioruny, prąd, technikę... ale jest w nim małe „ale”... - cały czas nam on zagraża, ze względu na swą marną strukturę kodów i programów podtrzymujących biologiczne i psychiczne życie. Fakty? Uwielbiamy muzykę. Podkręć potencjometr na maksa i słuchaj jej cały dzień. Rozchorujesz się. Przykład może nie najlepszy... To życie częściowo jest manipulacją wyższych, duchowo chorych Aniołów, a częściowo jest to niewydolność systemu - również przez nich wdrożonego. A w ogóle, że życie składa się z takich zepsutych cząsteczek światła. Samo to już stawia nas pod murem przeogromnych ograniczeń i zniewoleń. Co absolutnie nie ma miejsca w Niebie. W tamtym oryginalnym, doskonałym świecie, już to nie występuje. Z dużą dozą niedowierzania, można powiedzieć o tych dwóch światach, że są po części bliźniacze. Jednojajowe? Trochę za śmiało powiedziane... I owszem.. na ziemi jest coś z Nieba. Lecz jest to Niebo zahukane pracą kołchoźniczą, nerwami, stresem, obowiązkami, brakiem wolności... Jest skostniałe, wytwarzające choroby komórek, starość, i najgorszą z najgorszych chorób – śmierć ciała. Zresztą i tak od początku skazanego na ostateczne niepowodzenie. Wcale nie trzeba kombinować z astralem, setkami gęstości materialnych, innych cywilizacji. To wszystko jest odbiciem tamtego, do którego podążamy, świadomie czy nie. Wcale nie musi się nic wiedzieć o innych energiach i światach, by się zbawić. Iść do Nieba można bezpośrednio z tej ziemi, bez potrzeby przechodzenia do innych klas rzeczywistości światów materialnych, zaprojektowanych przez „stukniętych” pozytywnie i negatywnie, Aniołów. Zauważmy, do Nieba gnają nas nasze zmysły, myśli i uczucia. Im głębiej wchodzimy duchem w świat oryginalny, tym mniej się zajmujemy gęstościami materii.... (...atomy, kwarki, fotony, tachiony, membrany, matryce.. i te inne świecidełka...). Kto zaczyna widzieć Niebo poprzez oczy ciała doskonałego i pamięć duszy, będzie przymykał oczy na odbicie, aby go nie wkurzała za bardzo niedoskonałość tego świata galaktycznego. Nie ma co sobie życia komplikować i zawracać głowy światami pseudo wiecznymi, gdyż wszystkie ulegają degradacji. Trzeba sięgać po oryginał. Jest on namalowany od początku w naszej duszy. Trzeba sięgać po te obrazy wieczne i stabilne, cudowne, lekkie, nikogo nie krzywdzące i nigdy nie psujące się. No tak, rzeczywiście... zaczynamy zawsze drogę od świata nieoryginalnego, czyli materialnego, przez jego podziw, fascynacje... a następnie coraz głębiej wchodzimy w środek duszy, i tam odkrywamy i otwieramy na oścież wiecznie rozkwitające niebiańskie, bajkowe krainy, cudowne i przyjazne, spełniające najskrytsze nasze oczekiwania i tęsknoty... Wyśnione i wypłakane przez nas nocami przy poduszce...
. WiesiuM


 

  Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 6 października

1889 - Urodziła się Maria Dąbrowska. 1289 - Urodził się Wacław III, król Polski, Czech i Węgier. 1882 - Urodził się Karol Szymanowski, kompozytor polski. 1958 - We Francji ogłoszono tzw. V Republikę. 1970 - Zmarł Julian Przyboś, poeta polski. 1973 - Wybuch tzw. wojny Jom Kippur. 1989 - Zmarła Bette Davis, aktorka amerykańska.

 

        

 

 

 

        

 

 

 

   TEKSTY WYŚWIETLANE LOSOWO ZA KAŻDYM RAZEM

Fragmenty BIAŁEJ KSIĘGI
Autorka - JZ KNIGHT

Tak jak Bóg nie posiada wizerunku, tak samo wy go nie posiadacie. Kto w waszej opinii, w opinii wspaniałych kreatywnych Bogów, jest autorem waszego życia? Myślicie, że kontroluje je jakaś niezwykła istota albo nadprzyrodzona siła, która znajduje się poza waszą wolą? O ile wiadomo, to nieprawda. Wszystko, co zrobiliście, czym byliście i czego doświadczyliście jest całkowicie waszą odpowiedzialnością. Wy, którzy posiadacie moc, aby stworzyć niezwykłość gwiazd, jesteście twórcami każdego momentu i wszystkich okoliczności w waszym życiu. Kimkolwiek jesteście, sami to wybraliście. To wy zadecydowaliście o waszym wyglądzie. To wy wybraliście wasze życie i wasze przeznaczenie. Taka jest praktyka i przywilej, że tak powiem, bycia Bogiem-człowiekiem. Tworzycie wasze życie za pośrednictwem waszych własnych procesów myślowych. O czymkolwiek pomyślicie, następnie będziecie czuli, a wszystko, co czujecie urzeczywistni się, formując warunki waszego życia. Zastanówcie się tylko. W jednej chwili możecie pomyśleć o szczęściu i całe wasze ciało wypełni się radością. W jednej chwili możecie wyobrazić sobie siebie w roli żałosnej istoty, której nikt nie kocha i ogarnie was smutek oraz współczucie dla samych siebie. Potrzebny jest tylko moment, aby to nastąpiło. I tak samo w jednej chwili możecie przestać szlochać i wybuchnąć radosnym śmiechem. W jednej chwili możecie położyć kres krytykom i zobaczyć piękno wszystkiego, co was otacza. Kto to robi? Wy. W momencie, kiedy mieliście kaprys, aby stworzyć uczucia w głębi waszej istoty, czy cokolwiek wokół was się zmieniło? Nie. Tylko wszystko, kim byliście, uległo zmianie. Jesteście dokładnie tym, o czym myślicie. Wszystko, o czym myślicie, pojawi się w waszym życiu. Jeżeli będziecie fantazjować o kopulacji, to się podniecicie. Jeżeli zastanowicie się nad nędzą, to jej doświadczycie. Jeżeli wyobrazicie sobie nieszczęście, ono nastąpi. Jeżeli wyobrazicie sobie radość, ona was ogarnie. Jeżeli zastanowicie się nad geniuszem, on już w was jest.

Fragmenty książki Ramtha: PRZEBUDZENIE NA NIEZWYKŁOŚĆ:

 Istnieją osoby, które uświadomiły sobie, że nigdy nie osiągną bogactwa za pośrednictwem swojego ograniczonego umysłu. Zdały sobie z tego sprawę, ponieważ wyczerpały wszystkie możliwości, starając się rozgryźć, jak mogłyby osiągnąć dobrobyt i nic z tego nie wyszło. To wystarczy, by wpaść w depresję. Pytają: "Zamożność. Dlaczego nie jestem zamożna(y)? Dlaczego myślę, że to jest nieosiągalne? Może dlatego, że nigdy nie zdawałam(em) sobie sprawy, że bogactwo nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, lecz wynika z nieograniczonego używania energii? Jeżeli zaakceptuję, że posiadam władzę nad nieograniczoną energią, to byłoby prawdziwie wspaniałe bogactwo. Czyż tak nie jest? Wtedy ta osoba każdego dnia akceptuje, że jest bardzo zamożna. On czy ona już nie pytają, czy na to zasługują. To przestało być problemem. Nawet bogactwo straciło swoje znaczenie, tylko pragnienie, by władać nieograniczoną energią ma sens. Niech tak będzie! Cóż taka osoba wtedy robi? Żyje tak, jakby to już było rzeczywistością. Każdego dnia cieszy się nadmiarem marzeń pełnych możliwości i kiedy spiżarnia pełna, dzieli się ze wszystkimi. Wtedy te marzenia stają się coraz przyjemniejsze i twarz marzyciela wyraża radość. W tym momencie jest bogatszy od najbogatszej osoby na świecie, ponieważ twarz najbogatszej osoby na świecie nie jaśnieje takim szczęściem. Nie ma znaczenia, że jedyne, co ma w szafce, to czerstwy chleb, trochę herbaty i resztka dżemu. To nie ma znaczenia. Jest bardzo bogaty, ponieważ nigdy nie pozwala, by niedostatek w jakiejkolwiek formie nabrał znaczenia. Tak postępuje mistrz. Właśnie to staramy się zdefiniować dzisiaj, ponieważ dla każdego z was życie jest okazją, by wymyślić je w zgodzie z waszą własną wolą. Jeżeli to, co wiecie, nie nadaje się do życia, potrzebna jest wam większa wiedza i więcej możliwości.

Myśli Ojca Anthony de Mello - hinduskiego Jezuity:

Łaska - Pewien młodzieniec przyszedł do Mistrza i powiedział: - Chciałbym być mądrym człowiekiem. Jak mogę spełnić to pragnienie? Mistrz westchnął i rzekł: - Żył kiedyś młodzieniec, dokładnie taki sam jak ty. Pragnął być mądrym człowiekiem i to pragnienie bardzo mu pomogło. Pewnego dnia znalazł się dokładnie w tym miejscu, gdzie ja teraz jestem. Przed nim, właśnie tam, gdzie jesteś teraz, usiadł młodzieniec. I tenże młodzieniec powiedział: - Chciałbym być mądrym człowiekiem.

SAMOCHÓD MUSI MIEĆ RADIO Dwóch - przyszłych nabywców weszło na parking z używanymi samochodami i zaczęło się rozglądać. Sprzedawca zaczął zachwalać towar, gdy jeden z nich wyjął kartkę, na której było napisane: "Przepraszamy, jesteśmy głuchoniemi". Tak więc sprzedawca wyjął notes i zaczął dla nich wypisywać wszystkie zalety każdego samochodu, którym okazali zainteresowanie. Ostatecznie zdecydowali się na zgrabny, mały Volkswagen. Pojechali nim dookoła osiedla na przejażdżkę próbną i wydawali się tak zadowoleni, że transakcja była prawie pewna. Lecz kiedy wrócili na parking, obydwaj wymownie potrząsali głową. Sprzedawca nagryzmolił w notesie: "Czemu? Co jest nie w porządku?" Jeden z mężczyzn wziął notes i napisał: "Nie ma radia!".

Myśli buddyjskie: 

Pytacie, czy wierzę we własne istnienie? Istniałem już nim w siebie uwierzyłem.
 

Mądrości buddyjskie: 

Dlaczego ludzie myślą, że medytacja przynosi szczęście? Tylko szczęśliwa osoba, może mieć kontemplacyjny umysł - te dwie rzeczy są ze sobą powiązane. Zawsze, gdy widzimy medytacyjną aurę wokół jakiejś osoby, odkrywamy, że mamy do czynienia z kimś bardzo szczęśliwym, promiennym i przepełnionym błogością. Te dwie sprawy łączą się ze sobą. Większość ludzi myśli, że to umysł medytacyjny pociąga za sobą poczucie szczęścia.
 

Sri Nisargadatty Maharaja (1897 - 1981):  

 
PYTANIE: A śmierci się pan nie boi? ODPOWIEDŹ: Ja już umarłem. PYTANIE: Jak to należy rozumieć? ODPOWIEDŹ: Umarłem dwojako: stałem się obojętny w stosunku do mego ciała i do umysłu także. PYTANIE: Ależ pan bynajmniej na martwego nie wygląda! ODPOWIEDŹ: To pan tak sądzi. Jakby pan lepiej znał mój stan ode mnie. PYTANIE: Przepraszam, ale ja po prostu nie rozumiem. Mówi pan o sobie, jak o kimś, kto pozbawiony jest ciała i rozumu, a ja przecież widzę pana zdrowego i rozumnie mówiącego. ODPOWIEDŹ: A czy pan jest świadomy, jak wielce skomplikowana praca toczy się przez cały czas w pańskim mózgu i ciele? Ani trochę. A przecież komuś z zewnątrz może się wydawać, że cały ten proces jest wynikiem przemyślenia, precyzyjnego rozumowania i doskonałej celowości. Dlaczego nie mielibyśmy przyjąć, że całe jednostkowe bytowanie człowieka może opaść znacznie poniżej progu świadomości, a jednak przebiegać gładko i sprawnie? PYTANIE: Ale czy to jest normalne? ODPOWIEDŹ: Co znaczy "normalne"? Czy życie spętane pożądaniami i trwogą, pełne napięć i walk, pozbawione sensu i radości, można nazywać normalnym? Czy ciągłe odczuwanie swego ciała jest normalne? I czy można nazwać normalnym stan, gdy się jest rozdzieranym przez namiętności, torturowanym przez natrętne myśli? Zdrowe ciało i zdrowy umysł nie są zwykle zauważane przez swego właściciela. Dopiero gdy pojawia się ból i cierpienie, wołają o uwagę i interwencję. Dlaczego nie zastosować tej prawdy do całego jednostkowego bytowania? Można przecież funkcjonować prawidłowo, reagować na wszystko, co się zdarza, w sposób właściwy i pełny, bez angażowania w to ośrodka świadomości. Gdy samokontrola staje się drugą naturą, świadomość przesuwa swe siły ku najgłębszym pokładom egzystencji i działania. PYTANIE: Czy w ten sposób nie staje się pan robotem? ODPOWIEDŹ: Co jest złego w automatycznym wykonywaniu pewnych czynności. Niektóre są godne tylko automatycznego wykonywania. Gdy jednak działanie jest chaotyczne, powoduje ono cierpienie i ból - na takie trzeba zwrócić uwagę. Głównym celem czystego i uporządkowanego życia jest uwolnienie człowieka od jarzma chaosu i brzemienia zmartwień.
 

Medytacje OSHO  czytaj...

 

SAI BABA - książka... czytaj..

 

 

Książki Barbary Marciniak

(Teksty wyświetlane są na dole strony...)

Zwiastuni Świtu

O autorce - Podziękowania - Słowo wstępne - Przedmowa
Rozdział 1: Ambasadorzy z głębi czasu
Rozdział 2: W drodze do Najwyższego Stwórcy
Rozdział 3: Kim są wasi bogowie?
Rozdział 4:Wspomnienia w strefie wolnej woli
Rozdział 5: Kto nosi w sobie strunę światła
Rozdział 6: Ujawnienie historii
Rozdział 7: Wielowymiarowe zespolenie
Rozdział 8: Poza ostateczną tyranią
Rozdział 9: Nowe głęboki granice
Rozdział 10: Nowy paradygmat światła
Rozdział 11: Nazwa gry
Rozdział 12: Nieść światło to najtrudniejsze zadanie
Rozdział 13: Czyim jesteście celem?
Rozdział 14: Emocje – tajemnica w kronikach czasu
Rozdział 15: Inicjacja Ziemi poprzez jedność
Rozdział 16: Heretycy wyprzedzający swoją epokę
Rozdział 17: Język Światła
Rozdział 18: Symfonie świadomości
Rozdział 19: Rozniecanie wewnętrznego płomienia
Rozdział 20: Seks – most do wyższych poziomów świadomości
Rozdział 21: Wasze zobowiązanie rozwoju w trzech wymiarach
Rozdział 22: Galaktyczna fala przypływowa światła

Ziemia Zwiastunów Świtu

O autorce - Podziękowania - Wstęp
Rozdział 1: Gra, szyfry, liczby podstawowe
Rozdział 2: Żyjąca Biblioteka
Rozdział 3: Ziemia mówi
Rozdział 4: Ziemia jest waszym domem
Rozdział 5: Ożywienie Bogini
Rozdział 6: Poziom świetlnego ciała
Rozdział 7: Taniec wymiarów
Rozdział 8: Dar bogów
Rozdział 9: Podróże przez korytarze czasu
Rozdział 10: Mówią niebiosa
Rozdział 11: Inicjacja Ziemi
Rozdział 12: Drodzy przyjaciele, przebudźcie się w tym śnie
Epilog

Zwiastuni Świtu - Świetlana Rodzina

Podziękowania - Słowo wstępne - O autorce - Wstęp Plejadian
Rozdział 1: Rzeczywistość jest zwierciadłem
Rozdział 2: Wrota czasu
Rozdział 3: Gra życia
Rozdział 4: Wasze wielkie dziedzictwo
Rozdział 5: Szczyty przeznaczenia
Rozdział 6: Nic nie jest dokładnie takie, jakim się wydaje być
Rozdział 7: Imperium Umysłu
Rozdział 8: Rodzina Ciemności
Rozdział 9: Dar, którego oczekują Bogowie
Rozdział 10: Legendy w kosmosie
Rozdział 11: Bogowie ukryli swe dobra
Rozdział 12: Odpowiedzieć Stwórcy
Rozdział 13: Najwspanialsza godzina. Posłowie

 

  Autor książek - Eckhart Tolle  

"Potęga Teraźniejszości" -  format audio, polski lektor elektroniczny:  P1  P2  P3  P4  P5  P6  P7  P8  P9  P10

 

(Teksty wyświetlane są na dole strony...)

Potęga Teraźniejszości

Autor - Eckhart Tolle

Spis treści, wprowadzenie, podziękowania, jak powstała książka...
Rozdział 1: Nie jesteś swoim umysłem
Rozdział 2: Świadomość - wyjście z bólu
Rozdział 3: W głąb tej oto chwili
Rozdział 4: Umysł i jego uniki przed teraźniejszością
Rozdział 5 Obecność
Rozdział 6: Ciało wewnętrzne
Rozdział 7: Bramy nieprzejawionego
Rozdział 8: Związki oświecone
Rozdział 9: Gdzie nie sięga szczęście ani nieszczęście, panuje spokój
Rozdział 10: Sens poddania

 http://www.shaumbra.pl/

ROBERT A. MONROE  "Podróże poza ciałem"

  Słowo od autora
  Wstęp
  Po omacku
  Poszukiwania i badania
  Na dowód

  Tu i teraz
  Bezkres i wieczność
  Światy równoległe

  Post Mortem 
 Tak mówi biblia
  Anioły i archetypy
  Inteligentne zwierzęta
  Dar czy brzemię?
  Przypadkowe wizyty
  Drugie ciało
  Świadomość i nadświadomość
  Seksualizm w stanie drugim
  Ćwiczenia wstępne
  Proces oddzielenia
  Analiza wypadków
  Trochę statystyki
  Bez konkluzji
  Tezy: czy racjonalne?
  Epilog: o Robercie Monroe


ROBERT A. MONROE  "Dalekie podróże"

  PRZEDMOWA
  PROLOG
  STARA DROGA
  HEMI-SYNC
  OTWIERANIE WRÓT
  PIERWSZY ZESPÓŁ BADAWCZY
  NOWE KONTAKTY
  PRZEJŚCIE
  BADANIA I METODY
  MIEJSCE SPOTKAŃ
  TĘCZOWA DROGA
  NOWY PRZYJACIEL
  WAŻNA MISJA
  ZASŁYSZANA HISTORIA
  TERAPIA WSTRZĄSOWA
  KRÓTKA LEKCJA
  WYCIECZKA W PRZYSZŁOŚĆ
  ZGROMADZENIE
  EPILOG
  UZUPEŁNIENIE 

ROBERT A. MONROE  " Najdalsza podróż"

  PRZEDMOWA
  ZMIENNOŚĆ
  PIERWSZY TROP
  WZDŁUŻ MIĘDZYSTANU
  POWITANIA I POŻEGNANIA
  TO, CO WIADOME
  WEWNĄTRZ I ZEWNĄTRZ
  WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM
  WSPOMNIENIE I PRZEGLĄD
  TRUDNA DROGA
  NIEPROSZONA ŚWITA
  SPOJRZENIE W GŁĄB SIEBIE
  WEWNĄTRZ WNĘTRZA
  PRECYZYJNE DOSTRAJANIE
  SUMA I CZĘŚCI
  MEANDRY I ZAKOLA
  WIDOK Z POBOCZA DROGI
  DALSZE POSZUKIWANIA
  NOWY KIERUNEK 
  BIORĄC WOLNE
  INSTYTUT MONROE'A
  PROGRAM POWROTU DO DOMU


L. Gardner
 

Krew z Krwi Jezusa     
Ukryte dzieje Jezusa     
Potomkowie Dawida    
W Królestwie Władców
Gwiezdny ogień - L. Gardner
   
PLAGIAT CHRZEŚCIJAŃSTWA?

 

 

Moja legitymacja przynależności do Solidarności z 1990r.
Podpisana przez W. Frasyniuka.
W ZETO Wrocław - Komputerowym Ośrodku Obliczeniowym,
byłem członkiem Komisji Zakładowej.
Pracowałem tam 10 lat na 3 zmiany przy obsłudze dużych komputerów IBM i RIAD.
Wiesiu Matuch. Wrocław, 24.07.2015r. 


  Święty Kazimierz Królewicz... Czytaj...

 PStygmatyzacja Myrna Nazzour na oczach innych...

 

 

         Stygmatyk Giorgio Bongiovanni

 

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami

Wtorek, 6 października, 2015 roku.
Do końca roku zostało 87 dni.
Imieniny obchodzą:

Brunona Artalda Artura Fryderyki Gawła Rodzisława Arnolda Marii Franciszki Bronisława. Św. Brunon. Św. Brunon urodził się w Kolonii około 1030 roku. Kształcił się w Kolonii i Reims, po czym prowadził szkolę katedralną. W 1055 roku otrzymał kanonię. Następnie przyjął święcenia kapłańskie. Arcybiskup Manasses I mianował go swoim kanclerzem. Kiedy Brunon wystąpił przeciw niemu z powodu symonii, stracił urząd, majątek i musiał opuścić miasto. Wrócił do Reims w 1080 roku, gdzie zaproponowano mu biskupstwo. Jednak nie przyjął tej godności. W 1084 roku pod Grenoble, w okolicy gór Chartreuse, założył z sześciu towarzyszami osadę eremicką, zwaną Wielką Kartuzją, która stała się kolebką nowego zakonu-kartuzów. W 1090 roku został wezwany do Rzymu przez swojego dawnego ucznia - papieża Urbana II - na doradcę. Dwa lata później, otrzymawszy zgodę papieża na opuszczenie Rzymu, udał się do nowej pustelni. Założył ją w La Torre. W pobliskim zaś San Stefano in Bosco stworzył filię. Tam zmarł w 1101 roku. Nie był oficjalnie kanonizowany Jego kult potwierdził oficjalnie Grzegorz XV (1623). Jest patronem kartuzów. W IKONOGRAFII św. Brunon przedstawiany jest w białym habicie kartuzów. Jego atrybutami są: gałązka oliwna, globus, krzyż, mitra i pastorał u stóp, palec przy ustach, czaszka.

 
 

Św. Teresa z Avila  -  Dzieła św. Teresy Wielkiej...
O, jakież to rozkosze, O Boże, Szczęście me, będą, gdy ujrzę Ciebie? Więc, Panie, umrzeć chcę! Wszystkie kochania ziemskie mącą duchową toń, toteż po inne życie wznoszę do Ciebie dłoń.

Św. Jan od Krzyża  -  Dzieła św. Jana od Krzyża...
Serce szlachetne nie szuka drogi usianej tylko kwiatami; ono chce cierpieć w służbie miłości, spowić się ofiar różami. I nie nakarmi się do sytości u żadnej ziemskiej krynicy, bo szczęście Jego w tej tajemnicy, którą-m odnalazł w skrytości.


 

 

 

System Miłości Narodów

Teresa Neumanna    Film
Święty Ojciec Pio - Więcej.
Anna K. Emmerich
Katarzyna Szymon   Film
Patron SMN - św. Franciszek z Asyżu|
Orygenes głosi wędrówkę dusz
Kapucyni
Film o Ojcu Pio
Życiorys Ojca Pio
Fula Horak
Fula - znawca życia


 


Więcej tekstów Ks. Sedlaka.....

 


Święta Faustyna Kowalska-WWW...

Rozmowy o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Film o św. Faustynie...
Dzienniczek s. Faustyny - czytany...


Święty Jan Bosko...

Film o św. Janie Bosko...

O jak wielką radość może dać naszemu sercu Boski Zbawiciel! Ten Bóg, który daje nam siłę i konieczną stałość w każdym momencie naszego życia.

 


Świenty Franciszek z Asyżu...


Film o św. Franciszku z Asyżu...

List św. Franciszka do rządzących...
Wszystkim zwierzchnikom i radnym, sędziom i rządcom na całym świecie, i wszystkim innym, do których dojdzie ten list, brat Franciszek, sługa wasz w Panu Bogu najmniejszy i godny pogardy, przesyła wam wszystkim pozdrowienie i życzy pokoju. Zastanówcie się i zobaczcie, ponieważ zbliża się dzień śmierci...

 


Święty Jan od Krzyża
Jak poznać Absolut...

Biografia Jana - film...
 


Dzieła św. Teresy Wielkiej...
Twierdza wewnętrzna - Film...

ŚWIĘTA TERESA - kolejny film...

KSIĘGA ŻYCIA... - to dzieło św. Teresy trzeba koniecznie przeczytać lub programem komputerowym odsłuchać. Była wielką mistyczką a jednocześnie piękną kobietą. W jej pamiętniku opisuje jak ulegała pokusom i jak potrafiła z nimi walczyć. Kto nie przeczyta tego dzieła - nie pozna prawdziwej mistyki.

 Święta Jadwiga - Królowa Polski...
 Święta Zofia z trzema córkami...
 

Święta Barbara...


Święty Józef...

 


 OPUSZCZENIE RAJU PRZEZ ADAMA I EWĘ   ( Synonim wyjścia Aniołów  z Nieba )

 
Wszystkie moje  pisma dedykuję Mamie Jezusa.    Wiesław Matuch - autor strony SMN
 
Wiersze
Moje myśli
Starsze rozważania
Boscy Kochankowe
44 postulaty socjalne
Bajeczki do poduszeczki
Franciszek z Asyżu a ekonomiści
Myśli różne, w tym moje
Pamiętnik moich przemyśleń na ważne temat 2015  (cały)

Credo Mutwa... film...   Gwiezdne Wrota ...oglądaj...

 

 
Moje wiersze ze zdjęciami malarki Jolanty Zaniewskiej

 

I nie jest życie piękne? Zostałem dziadkiem. Moja Wandzia urodziła maleństwo, a jeszcze nie dawno, pamiętam jak sama taka była... hihihi (zdjęcie powyżej). A co będzie ze mną za 30 lat?, może na mnie przyjdzie kolej i pojawię się jako niemowlak? Mam jednak nadzieję, że mimo mych szaleństw, będzie to już mój ostatni zakręt, przed wykolejeniem się w Niebie. Oby, proszę... Panie... Jak zwykle, fotka z refleksją. Nie popuści Wiesiu... Oj, nie... „bo taki jestem zimny drań.... i dobrze mi z tem bez dwóch zdań..” tra la la...tra ta ta...

   Moje różne myśli 2015r.

Czytaj całość, na dole najnowsze...

Nie trzeba nikomu odbierać wiary. Wystarczy rozświetlać jej struny tajemne..., Taki jest sens wiary, aby poznawać.... A potem wiara i nadzieja odpadną, pozostanie tylko... MIŁOŚĆ. Tak mówi to nasze Pismo św. Póki co, musimy się trudzić nad rozszyfrowaniem życia, przy pomocy m.in. religii, ale nie tylko, Boga przede wszystkim. Religia, a Bóg, to jednak odległe kosmosy. Bóg ma swoje ścieżki prowadzenia dusz do siebie, a kościół swoje. Nie zawsze one są zbieżne, to już chyba widać... Nie mówię, na początek wiara musi być, inaczej człowiek zwariuje. Ale potem...? To jeż co innego...

 

Ego jest tak silne, że wstydzi się poprzeć dobro innych... by czegoś tam nie stracić. Tylko co? Chyba trochę dodatkowego cierpienia, z radości samozadowolenia? Nie kombinuj mi tu, moje ego! Idź za sercem... A zyskasz błogość i spokój...

 

Bajeczki do poduszeczki - autor Wiesiu

 

 

Gdzieś daleko w Kosmosie, jest wysepka, na której nigdy nie zapada noc. Są jedynie cudowne wschody i zachody słońca. Wysepka jest tak śliczna, że noc do niej by nie pasowała. Opływa w piękną zieleń, pachnące kwiaty, bogate nabrzeża i piaszczyste plaże. Omiatane delikatnymi falami błękitnego morza. Mieszkańcy uroczej wysepki nie potrzebują snu, nie muszą jeść, a więc praca nie jest im do niczego potrzebna. Nie znają żadnych obowiązków. Wysepka kocha swoich mieszkańców i daje im wszystko, czego tylko zapragną. Żyją więc bez ograniczeń. Zachwycają się krajobrazami, wschodami i zachodami, pomarańczowego Słońca. Czas spędzają na zabawie, i filozoficznych rozważaniach o życiu. No tak, małe przeoczenie. Jedynym pokarmem, którym stale się delektują, jest romantyczna miłość. Wysepka to uwielbia i robi wszystko, by miłość zawsze rozkwitała. Mieszkańcy ziemi, również mają taką cudowną wysepkę. Tylko, w której bajce ona jest?

 Jak to mówią: nic przed papieża...  A ja zawsze wystawiałem nos... i w końcu Franciszek otworzył szeroko bramy Królestwa Niebieskiego. Chwała mu za to... Teraz czyny...
 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

 

 

 Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u   
 

 

 


 

  SM

Inżynier Stefan Ossowiecki

Psychometryka (widzenie osób i sytuacji na podstawie danego przedmiotu), telekinezją (poruszanie się przedmiotów bez kontaktu fizycznego), teleportacja (przebywanie w dwóch miejscach równocześnie) - inżynier Stefan Ossowiecki pokazywał stale swoje nadzwyczajne zdolności międzynarodowym naukowcom. W instytucie archeologii Uniwersytetu Warszawskiego wygłaszał zadziwiające, dokładne tezy na temat prehistorycznych form życia posługując się psychometryka. W późniejszych latach tezy te zostały udowodnione za pomocą klasycznych metod.

Jako jasnowidz, Ossowiecki należał do najbardziej znanych w Europie, który doradzał politykom takim jak prezydentowi Ignacemu Paderewskiemu i Marszalkowi Józefowi Pilsudskiemu.

Ninżynier Stefan Ossowiecki (1877-1944) zajmuje w dziejach światowej parapsychologii jedno z czołowych miejsc. Jego osobie poświęcono wiele prac i publikacji (zarówno w okresie przedwojennym, jak i w czasach współczesnych). Wzbudzał zainteresowanie wśród naukowców takiej miary co Charles Richet, Gustaw Geley, William Mackenzie, Eugene Osty i inni.

Stefan Ossowiecki urodział się w Moskwie 22 sierpnia 1877 roku. W wieku 17 lat rozpoczął studia w najlepszej szkole technicznej Rosji - Petersburskim Instytucie Technologicznym. Po ukończeniu studiów, jako świeżo upieczony inżynier-technolog wyjechał na praktykę w fabrykach Casella we Frankfurcie nad Menem. Po powrocie do Moskwy pracował w przemyśle chemicznym.

Jego niezwykłe zdolności paranormalne ujawniły się w wieku 14 lat, kiedy to zauważył u siebie odbiór informacji drogą telepatyczną. Podczas studiów u Ossowieckiego rozwinęły się zdolności jasnowidzenia, telekinezy (przenoszenia przedmiotów bez udziału rąk).

I tak na przykład podczas egzaminów Ossowiecki "odczytywał" drogą pozazmysłową pytania znajdujące się w zalakowanych kopertach, ku ogromnemu zdziwieniu nauczycieli. O swych manifestacjach telekinetycznych pisze następująco: " Gdy byłem na ostatnim kursie Instytutu Technologicznego, zdolności te zaczęły się przejawiać w zupełnie innych formach - telekinetycznych (samym wysiłkiem woli mogłem przenosić odległe przedmioty). Okres ten w moim życiu był najciekawszy, zdolności tego rodzaju coraz mocniej się rozwijały. Związywano mnie sznurami, nakładano długą koszulę z długimi rękawami, które były związane z tyłu. Leżałem na ziemi, nie mogąc się ruszyć, gdyż nogi w kostkach były także związane mocno i w takim stanie, skrępowany, mogłem poruszać najcięższe przedmioty. Zrywałem ubrania, przesuwałem figury marmurowe lub inne ciężkie przedmioty, zdejmowałem obrazy ze ścian, wszystkie te przedmioty mogłem poruszać bardzo szybko, bo w pół lub jedną minutę od chwili natężenia woli już pociągałem je ku sobie. Ten okres trwał jeszcze w 1919 roku."

Warto dodać, że wyżej opisane manifestacje odbywały się w obecności wielu świadków (nauczycieli, uczniów itd.), którzy zaręczali o prawdziwości owych zjawisk. A oto jak sam je tłumaczy Ossowiecki: "postaram się wytłumaczyć technikę tych doświadczeń, o ile tylko możliwe. Siedząc lub stojąc, byłem bezsilny, musiałem do dokonania tych doświadczeń leżeć, mając oparcie całego ciała na podłodze, kanapie lub łóżku. Robiłem w tych chwilach olbrzymi wysiłek woli, nadzwyczajnego skupienia. Równoważnikiem energii, którą wkładałem, wprowadzając siebie w ten stan prawie kataleptyczny, była energia kosmiczna, która wypełniała mnie i przez nią właśnie przesuwałem lub podnosiłem przedmioty. Ten wysiłek mógł trwać tylko jedną chwilę, o ile zaś przeciągał się dłużej, traciłem siłe i przedmiot upadał. Warunkiem koniecznym, by doświadczenie mogło się udać, musiała być kompletna cisza: nikt w chwili eksperymentu nie powinien był się poruszać. Zadaniem moim wówczas było jednym potężnym wysiłkiem unieść lub przesunąć ku sobie dany przedmiot. Kosztowało to wiele wysiłku, byłem po nim tak wyczerpany, że kilka chwil leżałem prawie nieprzytomny. Dziś dla mnie zrozumiała jest potęga wiary i cuda, których można dokonać. Modlitwa i ekstatyczne zapatrzenie się w tajemnice wiary wyzwala z człowieka ogromną ilość energii, w zamian zaś jak równoważnik wypełnia istotę jego nieznana bliżej, ale potężna energia kosmiczna, której siła potrafi tworzyć cuda. Może ona uzdrawiać chore ciała i całkowicie przekształcić psychikę danego człowieka."

Co dziwne, zdolności kinetyczne zanikły u inżyniera po trzydziestym piątym roku życia, przekształcając się w jasnowidzenie. Innym zagadkowym fenomenem występującym u Ossowieckiego był jego dar widzenia aury u innych ludzi. Twierdził, że kiedy zobaczy wyłaniającą się u kogoś białą aurę, w niedługim czasie ów człowiek umrze.

Osobą, która zauważyła uzdolnienia inżyniera, a następnie nauczyła technik pozwalających je rozwijać i potęgować, był tajemniczy żyd Worobiej. Na podstawie kabały hebrajskiej przepowiedział, że nazwisko Ossowieckiego będzie szeroko znane w Europie, dzięki jego jasnowidczym uzdolnieniom. Worobiej przewidział również wybuch wojny światowej, odzyskanie niepodległości przez Polskę, przyszłość Rosji. Stary żyd przepowiedział również trafnie uwięzienie jasnowidza przez Rosjan. Wszystko to okazało się prawdą. W 1917 roku bolszewicy wtrącili Ossowieckiego do więzienia, a następnie skazano go na śmierć. Gdy wydawało się, że nie ma już ratunku dla jasnowidza, w ostatniej chwili egzekucja została wstrzymana, dzięki wstawiennictwu wysokiego rangą urzędnika, który okazał się być kolegą inżyniera z lat młodości. Te sześć miesięcy strasznych cierpień fizycznych i psychicznych spowodowały, iż jasnowidz posiwiał. Co dziwne, podczas tego smutnego okresu Ossowiecki nie miał ani jednej wizji, dotyczącej jego przyszłych losów. Z powodu tych przeżyć był on już do końca życia bardzo negatywnie nastawiony do bolszewickiej Rosji. Pozbawiony przez komunistów majątku, zrujnowany jasnowidz osiadł ostatecznie w Warszawie. Dzięki swojemu wysokiemu wykształceniu technicznemu szybko uzyskał wysoką pozycję w świecie przemysłowym stolicy, dużo podróżował po Europie, poznawał wybitnych ludzi. Był to okres, w którym wystąpiło najwięcej paranormalnych manifestacji jasnowidza z udziałem znanych ludzi. Eksperymenty te liczono w setkach. J tak Ossowiecki w towarzystwie pianisty, kompozytora i polityka Jgnacego Paderewskiego przewidział rychłą śmierć świeżo mianowanego na placówkę dyplomatyczna kandydata.

Ten z pozoru tryskający zdrowiem człowiek , rzeczywiście niedługo potem zmarł. Do osób, z którymi Ossowiecki utrzymywał bliskie kontakty towarzyskie należał również Naczelnik Państwa Józef Piłsudski (interesujący się głęboko parapsychologią). Marszałek ofiarował jasnowidzowi swą fotografię z dedykacją: " Panu Stefanowi Ossowieckiemu na pamiątkę naszych rozmów, w zrozumieniu tego, czego nie ma, a co jest". Zabawny incydent wydarzył się w 1930 roku. Piłsudski wezwał jasnowidza do Belwederu, a następnie kazał mu czytać wiadomość umieszczoną w zalakowanej kopercie. Ossowiecki wziął kopertę, a następnie koncentrując się odczytał jej zawartość, zawierającą ulubiony zwrot Naczelnika: "Pocałuj mnie w d..." Piłsudski był tak zachwycony, że zaproponował inżynierowi intratną posadę w ambasadzie w Berlinie. Jnny ciekawy eksperyment został opisany w "Tygodniku Demokratycznym" w 1970 r przez Jerzego Jacynę. Mianowicie kazano Ossowieckiemu odczytać zdanie umieszczone w dwóch zaklejonych kopertach. Brzmiały one: "Non omnis moriar" oraz wzór chemiczny wody: "H 2 O" Jasnowidz wywiązał się z zadania znakomicie. Tak to opisał: "widzę cyfrę 2 i znak O oraz literę H. Już mam - to jest woda, wzór wody! (chwila milczenia)... Jest również mowa o śmierci. Oby wyraz - na końcu litera "r" (znowu milczenie). Nie rozumiem dlaczego "r"? Pierwsze słowo zdania to francuskie słowo "non", a w środku jest wyraz złożony z pięciu liter ... tak, już wiem - to napisane po łacinie "non omnis moriar".

Jasnowidz pomógł również znanemu niemieckiemu przemysłowcowi w wyjaśnieniu losów jego zaginionej córeczki. Trzymając w dłoni rękawiczkę dziewczynki, Ossowiecki oświadczył, że dziewczynka została zgwałcona, a następnie zamordowana. Zwłoki są zakopane przy trasie Berlin - Monachium, na siódmym kilometrze, za rogatkami Berlina, po lewej stronie szosy, pod dużym drzewem (grabem). Wszystkie te informacje okazały się prawdziwe. Mało tego, jasnowidz wskazał również zdjęcie mordercy dziecka w rejestrze przestępców policji niemieckiej! Gdy we wrześniu 1939 r przemysłowiec już jako pułkownik Wermachtu pojawił się w Warszawie, przywiózł ze sobą list od samego Hitlera zapewniający Ossowieckiemu nietykalność ze strony okupanta. Dzięki temu jasnowidz mógł wiele razy pomagać ludziom, bez obawy o własne życie.

Z postacią Ossowieckiego wiąże się jeszcze jeden fenomen występujący bardzo rzadko w literaturze światowej parapsychologii. Chodzi o bilokację, czyli ukazywanie się w dwóch różnych miejscach jednocześnie (nawet oddalonych od siebie o wiele kilometrów). Świadkiem takiego wydarzenia był Aleksander Olszakowski. Jasnowidz ukazał się w mieszkaniu aktorki Sulimy na ulicy Chożej o godzinie pierwszej po północy. Równocześnie o tej samej porze, on sam przebywał w restauracji i hotelu "Brostol", na co było wielu świadków. Innym znanym wydarzeniem było pojawienie się Ossowieckiego na międzynarodowym zjeździe odbywającym się w Wiedniu, podczas gdy on sam przebywał w swoim warszawskim biurze technicznym. Tak to wydarzenie opisuje: "Architekci polscy, którzy również byli na owym zjeździe, wierzyć później nie chcieli, że tam nie byłem, skoro mnie tam widzieli, i że tego dnia ciało moje, pod nadzorem moich dwóch przyjaciół, całe to południe leżało na kanapie w moim mieszkaniu w Warszawie. Takie rozdwojenie przeprowadziłem potem jeszcze dwukrotnie. Za trzecim razem było ze mną źle: gdy chciałem powrócić, nagle odczułem jakieś silne przeszkody. Widziałem ciało moje leżące na kanapie w moim mieszkaniu w Warszawie, widziałem moich dwóch przyjaciół siedzących przy nim w fotelach i ... nie mogłem wrócić. Zaczął mnie opanowywać wielki niepokój, ale przemogłem tę wielką trwogę: natężyłem całą mą siłę ducha i wtedy ... zacząłem wracać do pełni życia. Powrócił mi normalny oddech i tętno, a potem ocknąłem się i otworzyłem oczy - byłem tylko skrajnie wyczerpany fizycznie, nerwowo i duchowo!".

Eksperymenty z Ossowieckim były szeroko znane w przedwojennej Europie. Pomagał bezinteresownie ludziom z całego świata. Odnajdywał zaginione przedmioty, rozwiązywał zagadki kryminalne, uczestniczył w eksperymentach nadzorowanych przez największe autorytety naukowe ówczesnego świata. Nigdy nie zarzucano mu oszustwa.

Ossowiecki przewidział nadchodzącą przyszłą wojnę, Powstanie Warszawskie, a także swoją śmierć. Powiedział: "Ja zginę tak, że nikt nie znajdzie mego trupa. Wkrótce to nastąpi". I rzeczywiście słynny jasnowidz został zamordowany przez gestapo podczas Powstania Warszawskiego w segmentach byłego gmachu Głównego Inspektoratu Sił Zbrojnych przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie w dniu 5 sierpnia 1944. Jego symboliczny grób znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Bibliografia:

1. "Fenomeny Paranormalne" - R.Bugaj

2. "Świat mego ducha i wizja przyszłości" - S.Ossowiecki