Wszystkie moje teksty osobiste publikuję co dzień na Facebook - zapraszam. Wiesiu


CHIP


Dziennik internautów

 

 

     

Debata  •  Bibuła   •  DawicIcke  •  Shodami do Nieba  •  TŁUMACZ  •  Argonauta 

O zdrowiu    O2.PL  •    BGŻ  •    Ukryte terapie  •   Portal o zdrowiu   Polonia

 


 

  


Nagrania VIDEO..INTERNETOWY KABARET

 

 
Nagrania VIDEO...   

Stanisław Michalkiewicz
 


 

Zapewne nie wszyscy to wiedzą, że w Polsce będzie powrót Króla. I już dziś mówię: najlepszym wzorem dla takiego urzędu w Państwie, powinien być Święty Kazimierz Królewicz (1458-84), drugi syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki. To najważniejsza wiadomość, którą teraz chciałem przekazać, a znam ją już 30 lat. Te czasy powoli nadchodzą. Ale przed nami wiele jeszcze upokorzeń, oszczerstw i cierpień. Lecz potem same sukcesy. Polska stanie się wzorem dobrych praw, mądrej konstytucji, wolności, demokracji, rycerskości i szlachetności. Będziemy pomagać osiągnąć to, również innym narodom.
Wiesław Matuch 14.12.2015r.
 

 

 

`

Kalendarium:

 
Dzisiaj jest 24 listopada

1891 - Urodziła się Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. 1859 - Karol Darwin opublikował "O powstaniu gatunków". 1861 - Urodził się Józef Kallenbach, historyk literatury polskiej. 1868 - Urodził się Scott Joplin, król ragtime u. 1919 - Otwarcie teatru Reduta w Warszawie. 1984 - Powstanie OPZZ. 1991 - Zmarł Freddie Mercury, lider zespołu Queen

  Kalendarz katolicki       
   Kalendarz liturgiczny z ruchomymi świętami
  Różne modlitwy katolika

Piątek, 24 listopada, 2017 roku.
Do końca roku zostało 38 dni.
Imieniny obchodzą:

Flory Chryzogona Emmy Protazego Kolumana Andrzeja Marii. Św. Flora, dziewica i męczennica (+851). Pochodziła z Kordoby Jako chrześcijanka, ze swoją towarzyszką św. Marią, została ścięta przez Maurów.

 

 

 
 

 

Moje różne przemyślenia - losowo wyświetlane. Wiesiu Matuch

Umysł jest, był i będzie. Gdyż jest on strumieniem życia. Mowa, aby być poza nim, jest czystą filozofią, ale filozofią, właśnie dzięki temu umysłowi. Jak można nie widzieć dziury w dziurze...? Pustki w pustce? By odczuć pustkę, musisz myśleć. A ból to historia, która zdarzyła się zupełnie niepotrzebnie. Bólu nigdy nie było w planach Umysłu. Dlatego z serca nikt bliźniemu ani sobie, nie życzy nigdy cierpienia, a raczej spokoju i miłości. To taka serdeczna pozostałość po niespodziewanym zaistnieniu cierpienia. Stało się to umysłom, którym wydawało się, iż wszystko mogą, i że pozostają nieograniczeni w niczym. Ten brak pokory, przed wewnętrznym umysłem, wyemanował cierpienie... Kapłani, Jogowie... też go produkują, nawet wtedy, a może i szczególnie, kiedy "myślą", że osiągnęli nirwanę i rozumienie. Ile w tym pychy... jeszcze...
 

 

   „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem.  Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

-Papież Franciszek

Wiesław Matuch     Kontakt smilosci@gmail.com     Wrocław 2001
System Miłości Narodów 
    

     stat4u